Czy naprawdę możemy jeść czekoladę dla naszego zdrowia? W ciągu kilku ostatnich lat w ramach czasopism, telewizji i Internetu zostały wypromowane liczne korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania gorzkiej czekolady. Problem polega na tym, że większość tych źródeł klasyfikuje wszystkie ciemne czekolady do jednej grupy.

Dlatego trzeba sobie uświadomić, że jeśli pójdziesz do sklepu spożywczego i załadujesz koszyk ciemną czekolada różnego typu oczekując, że to pomoże ci obniżyć ciśnienie krwi, a nawet schudnąć - prawdopodobnie będziesz poważnie rozczarowany.

Jeśli wybierzesz ciemną czekoladę mądrze, to możesz być bardzo zadowolona z wyników.


Przede wszystkim, jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych, należy zwrócić uwagę na listę składników i wartości odżywczych. Jeśli nie ma cukru – to prawdopodobnie w takiej czekoladzie czeka na ciebie wiele korzyści. Smutną prawdą jest, że większość komercyjnych batonów tak naprawdę zawiera bardzo mało prawdziwej czekolady – warto dlatego sprawdzić opinie karmello. Rodzaj tłuszczu, który jest używany do kremowej czekolady jest również ważny do rozważenia. Jeśli nie jest to masło kakaowe, mogą to być oleje roślinne. Nawet jeśli używają tłuszczu mlecznego, który daje im piękną fakturę - tłuszcz mleczny niesie ze sobą sporo zagrożeń dla zdrowia. Typ użytego środka słodzącego jest również bardzo ważny. Najlepiej będzie, jeśli uda ci się znaleźć naturalny, nierafinowany słodzik np. surowy cukier trzcinowy lub inny pochodzenia organicznego. Te naturalne substancje słodzące nie wpływają na skok poziomu cukru we krwi, tak jak to robią rafinowane cukry.


Tak więc, jeśli po prostu uwielbiasz czekoladę i chcesz ją jeść wyłącznie dla przyjemności, nie martwisz się o za dużą wagę lub zdrowotne problemy, możesz po prostu kupić to, co ci smakuje. Natomiast jeśli motywacją dla ciebie są korzyści zdrowotne pochodzące z kakao lub masz jakieś szczególne problemy, z którym chciałabyś poradzić sobie za pomocą tego naturalnego sposobu to sprawdź karmello opinie i szukaj produktów, które są naturalne i nieprzetworzone.

Staraj się kupować czekoladę mądrze, a wtedy faktycznie będziesz mogła ją bezkarnie jeść i czerpać dodatkowe korzyści!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma czekolada mlecznka
Ile kalorii ma kakao z mlekiem

Wersja do druku