Grecja to zdecydowanie jeden z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Jeśli planujesz wypad do południowo-wschodniej Europy, nie musisz spędzać czasu tak jak zazwyczaj. Wynajmij jacht i przeżyj grecką przygodę!

Żeglowanie kojarzy się z wolnością i wyjątkowymi doświadczeniami, jednak nie wszyscy mają odpowiednie uprawnienia, by żeglować. Dlatego załoga YACHTIC pokaże Ci uroki pływania po Grecji i podpowie, na co zwrócić uwagę.

Grecja - idealne miejsce na rejs

Niewątpliwie żeglarskie warunki tego kraju są wymarzone. Wystarczy tylko wspomnieć o dużej i bogatej w odpowiednią infrastrukturę linii brzegowej. Wyspy stanowią aż 20% całej powierzchni państwa, stąd możliwości zaplanowania tras rejsu jest naprawdę wiele. Na dodatek w Grecji sezon żeglarski zaczyna się już w okolicach marca, kiedy temperatura powietrza zaczyna być wyższa niż temperatura wody, a kończy w październiku.

Szczytem sezonu są oczywiście miesiące letnie, kiedy turyści i żeglarze mogą cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to meltemi, czyli suchy i gorący wiatr, który może sprawić problemy początkującym żeglarzom.

Niezapomniane widoki

Krajobrazy Grecji oglądane z jachtu zapierają dech w piersiach. Płynąc, zobaczysz charakterystyczne białe domu z turkusowymi okiennicami, wiatraki oraz zabytkowe kościółki. Wszystko to otoczone błękitnym niebem oraz czystą wodą. Z kolei gdy dobijesz do brzegu, możesz liczyć na pyszną, tradycyjną kuchnię i przyjazną atmosferę tworzoną przez tubylców. Takie wakacje z pewnością będą niezapomniane.

Jacht w Grecji? Nie musisz mieć uprawnień!

Jeśli chcesz przeżyć żeglarski urlop w Grecji, ale nie masz uprawnień lub potrzebujesz wsparcia doświadczonej osoby, wynajmij skipera. Skiper posiada patent, duże umiejętności i dużą wiedzę, nie tylko na temat pływania, ale także na temat regionu. Poprowadzi za Ciebie jacht, a Ty i Twoi współtowarzysze będziecie mogli w pełni cieszyć się podróżą.

Wakacje w Grecji nie muszą być spędzane przy hotelowym basenie albo na jednej z plaż. Spróbuj doświadczyć czegoś zupełnie innego, a zobaczysz, że będziesz powtarzać taki urlop co roku.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku