Zimowy manicure warto wykonać w wyrazistych kolorach, np. zielonym lub żółtym. Modne jest także połączenie srebra ze złotym lakierem. Trendy w manicure obejmują kolorowe wzorki wykonane na paznokciach.

Pielęgnacja dłoni i paznokci a zimowy manicure

W zimie należy szczególnie zadbać o kondycję skóry rąk, która jest narażona na wysuszenie m.in. ze względu na ogrzewanie i suche powietrze w pomieszczeniach. Ważne, aby paznokcie miały ładny  kształt, a skórki dookoła nich były odsunięte i nawilżone. To istotna kwestia, tym bardziej w zimie, kiedy skóra na całym ciele jest wysuszona. Pozadzierane lub niedokładnie usunięte skórki są szczególnie widoczne przy paznokciach pomalowanych ciemnym lakierem.

Czerwony i czarny – idealne kolory manicure na zimę

Czarny i czerwony – lakiery do paznokci właśnie w tych kolorach są idealne na zimę. Pasują do ust pomalowanych ciemną szminką. Spośród czerwieni można sięgnąć po burgund, ciemne bordo lub ceglaste odcienie, ale także po lakier o malinowej barwie. Paznokcie pomalowane na czarno można zmatowić za pomocą top coatu lub pozostawić błyszczące. W zimowym manicure obie wersje są modne.

Zimowy manicure w naturalnych kolorach

Kontrastem do ciemnych kolorów na paznokciach jest manicure nude. Można też sięgnąć po lakiery do paznokci w kolorach ziemi i zestawić je z mocnym makijażem lub ubraniami w wyrazistych kolorach.

Kolorowe paznokcie - jakie barwy wybrać w zimie?

W chłodne dni można sięgnąć po kolory nawiązujące do lata i wakacyjnego szaleństwa. W zimie modny jest zdecydowany odcień żółtego i mocno kryjąca zieleń.  Ciekawym pomysłem jest pomalowanie paznokci na różne kolory, np. intensywną żółć i brąz lub beż.  Zestawienie, które kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia to połączenie zielonego, czerwonego i białego koloru.  Dodatkową ozdobą będą  zielono-czerwone kropki namalowane na jednym lub dwóch paznokciach.

Różnokolorowy french manicure na zimę

Równie modny co intensywne paznokcie w jednym kolorze jest french manicure w wersji różnokolorowej. Końcówki paznokci należy pomalować na kolor kontrastujący z barwą lakieru na pozostałej części płytki. Ciekawe połączenie to pomarańcz i brąz. Odważnym zestawieniem jest ciemny fiolet lub fuksja i lakier w żółtym kolorze. Wielokolorowy french będzie się doskonale prezentował po namalowaniu kropki w wyróżniającym odcieniu na czubku paznokcia. Zamiast kropki lakierem w kontrastującym kolorze można namalować cienki pasek na środku płytki.

Najmodniejsze wzory na paznokciach na zimę

W zimie sprawdza się eksperymentowanie z naklejkami i wzorami. Warto wykorzystać iście zimowy print, jakim są płatki śniegu. Złote płatki na paznokciu pomalowanym na granatowy kolor z pewnością przyciągną uwagę. Renifer wieńczący manicure także kojarzy się z mroźnymi wieczorami i świętami. Podobnie jest z paznokciami pomalowanymi na jasny kolor z czerwono-zielonymi wzorkami.

Zimowy trend: srebrno-złote paznokcie

W zimowym manicure nie może zabraknąć złota i srebra. W tym sezonie można pójść o krok dalej i zestawić te dwa kolory. Paznokcie pomalowane na srebrno będą wyglądały bardzo interesująco po nałożeniu złotego lakieru na pasek paznokcia przy samej skórze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku