Na polskim rynku nieruchomości trwa faza wysokiej aktywności. Choć ceny mieszkań na rynku wtórnym na przestrzeni roku wzrosły, nadal chętnie kupujemy lokale mieszkaniowe. Poszukując dla siebie nowego mieszkania do kupienia lub wynajęcia, najczęściej korzystamy z internetowych wyszukiwarek.

Homla – ogłoszenia nieruchomości i intuicyjne wyszukiwanie

Proces kupna lub wynajmu nieruchomości nie kończy się na podpisaniu umowy i odebraniu kluczy. Żeby zamieszkać w nowym lokalu potrzebujesz jeszcze firmy do przeprowadzki, ekipy remontowo-budowlanej i notariusza do załatwienia wszystkich formalności. Nowy serwis Homla to nie tylko intuicyjna wyszukiwarka nieruchomości, ale portal ułatwiający znalezienie lokalu pod wynajem i współlokatora oraz kompleksowa pomoc przy kupnie mieszkania. Serwis gromadzi darmowe ogłoszenia z rynku mieszkaniowego, które można przeglądać w szybki i intuicyjny sposób. Wyszukiwarka Homla posiada zaawansowane filtry wyszukiwania, dzięki którym możesz precyzyjnie określić, jakiej wielkości mieszkania poszukujesz, w jakim mieście i okolicy (np. w pobliżu szkoły, terenów zielonych, itp.). Ciekawym dodatkiem wyszukiwarki, w której dostępne są unikalne ogłoszenia niepojawiające się w innych serwisach mieszkaniowych, jest interaktywna mapa, na której możesz narysować obszar swoich poszukiwań. Na mapie wyświetla się również liczba lokali dostępnych w każdym województwie, a po przybliżeniu widać dokładnie, ile mieszkań można kupić lub wynająć w wybranym przez siebie miejscu. Wstępna oferta nieruchomości wraz ze zdjęciem pokazuje się po najechaniu na znacznik na mapie. W serwisie Homla każdy może zamieścić darmowe ogłoszenia nieruchomości. Wystarczy nakręcić krótki filmik prezentujący mieszkanie i dodać swoją ofertę na portalu.

Wyróżnianie ogłoszeń i większe szanse na sprzedaż lub wynajem

Jeśli właśnie posiadasz lokal na sprzedaż lub wynajem, możesz skorzystać z możliwości darmowego dodania swojego ogłoszenia w serwisie Homla. Swoją ofertę mieszkaniową możesz uatrakcyjnić, dodając do niej krótki film prezentujący największe atuty nieruchomości. Twoje ogłoszenie będzie aktywne na portalu przez 90 dni i dostępne dla wszystkich przeglądających. Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży lub szybkim wynajmie, możesz skorzystać z opcji „Premium” i wyróżnić swoje ogłoszenie na 15 dni. Statystyki pokazują, że mieszkania wyświetlające się na szczycie listy są kilkakrotnie częściej oglądane przez potencjalnych klientów niż ogłoszenia darmowe. W opcji „Premium” możesz wyróżnić ogłoszenie, zwiększając 2-krotnie jego powierzchnię, odświeżyć datę oferty (na Homla.pl ogłoszenia sortowane są domyślnie wg daty opublikowania) lub dodać fiszkę reklamową. Informacja znajdująca się na zdjęciu nieruchomości w lewym górnym rogu przykuwa uwagę użytkowników i zachęca do zapoznania się z Twoją ofertą. Dzięki serwisowi Homla możesz też zorganizować tzw. Dni otwarte i jednego dnia zaprezentować swoją nieruchomość kilku zainteresowanym osobom. W serwisie określasz minimalną i maksymalną liczbę potencjalnych klientów, którzy danego dnia będą mogli zobaczyć Twój lokal. Jeśli wynajmujesz mieszkanie i zależy Ci na znalezieniu kilku najemców, dodaj do ogłoszenia opcję „Współlokatorzy”. Dzięki tej opcji określisz, jakiej grupy osób poszukujesz i komu chcesz wynająć swój lokal.

Wirtualny doradca i pomoc w sprawach formalnych

Serwis Homla jako jedyny polski portal nieruchomości udostępnia użytkownikom opcję wirtualnego doradcy. Interaktywna pomoc przedstawia wszystkie informacje dotyczące umieszczania ofert na stronie oraz odpowiada na pytania dotyczące sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Doradca udostępnia raporty nt. rynku mieszkaniowego, przekazuje pliki z gotowymi umowami kupna, sprzedaży lub wynajmu i oferuje porady prawne. Od helpdesku dowiesz się m.in. jakie są średnie ceny wynajmu w Warszawie, zakupu nieruchomości w Krakowie, czym jest home staging i jak zwiększyć wartość swojej nieruchomości przed sprzedażą.

Katalog firm partnerskich i funkcja planu 3D

Wszystkie ogłoszenia nieruchomości znajdujące się w bazie serwisu Homla mają automatycznie przypisane firmy z tej samej okolicy co nieruchomość. Partnerskie branże m.in. takie jak architekci wnętrz, firmy remontowo-budowlane, notariusze, itp. wyświetlają się po najechaniu na ofertę nieruchomości. Dzięki temu szybko znajdziesz firmę do przeprowadzki, kancelarię, która zajmie się Twoją umową najmu lub sprzedaży lokalu oraz architekta wnętrz, który pomoże Ci zaprojektować nową przestrzeń. Wszystkie dane kontaktowe do podwykonawców dostępne są bezpośrednio przy ogłoszeniu, co znacznie oszczędza Twój czas. Jedną z ciekawszych funkcji serwisu Homla jest „Roomview”, czyli możliwość stworzenia planu 3D nieruchomości. Potencjalni klienci zainteresowani Twoim ogłoszeniem mogą odbyć wirtualny spacer po mieszkaniu i przyjrzeć się jego najciekawszym rozwiązaniom. Zaprezentowanie w ten sposób nieruchomości uatrakcyjni Twoją ofertę i zwiększy zainteresowanie Twoim ogłoszeniem.

Darmowy portal Homla pozwala na wyszukiwanie ofert sprzedaży i najmu wszystkich rodzajów nieruchomości w całej Polsce. Portal zawiera unikalne ogłoszenia, których nie znajdziesz w popularnych wyszukiwarkach mieszkaniowych. Homla to portal przyjazny osobom prywatnym, ale również firmom i agencjom.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku