Cera trądzikowa lub wągry od zawsze sprawiają kłopoty nie tylko kobietom. Wiele jest sposobów, jednak mało który jest skuteczny w dłuższej perspektywie. Ostatnio jednak pojawiła się nadzieja na rozwiązanie tego problemu, bowiem maseczki zawierające węgiel aktywny wydają się być doskonałym rozwiązaniem.

O węglu aktywnym słów kilka

Główny składnik maseczki to oczywiście węgiel aktywny. Jest to znana od wielu dziesięcioleci substancja o wielkich możliwościach sorpcji różnych, często niepożądanych związków. Może pochłaniać zapachy, może oczyszczać wodę, ale również posiada zdolność łatwej penetracji wierzchniej powierzchni skóry, przez co doskonale ja oczyszcza, udrażniając wszelkie kanaliki.

Zastosowanie maseczki

Maseczki zawierające węgiel aktywny nie są raczej polecane dla osób o skórze wrażliwej lub skłonnej do przesuszania. Każda inna cera skorzysta na zastosowaniu takiej maski. Najczęściej maseczka z węgla aktywnego występuje w postaci peel off, czyli po nałożeniu zasycha, po czym ściągamy ja płatami ze skóry, wraz ze wszystkim co węgiel zaabsorbuje z powierzchni naszej skóry. Węgiel dodatkowo nadaje maseczce właściwości peelingujących, dzięki czemu pozbywamy się martwego naskórka. Skóra po takim zabiegu sprawia wrażenie młodszej, jest aksamitna w dotyku i gładka. Dzięki głębokiej penetracji, efekt taki utrzymuje się stosunkowo długo, przez co nie trzeba powtarzać go zbyt często.

Ważny aspekt techniczny

Większość maseczek oczyszczających i udrażniających pory wykazuje lepsze działanie, jeżeli wykonujemy je na czystą skórę z otwartymi porami. Nie inaczej jest z maseczkami węglowymi. Twarz musi być dokładnie umyta, a maseczkę najlepiej nałożyć po dłuższej kąpieli w gorącej wodzie lub po inhalacji wrzątkiem pod ręcznikiem. Tak przygotowana skóra gwarantuje doskonały efekt działania maski.

Wykorzystanie węgla aktywnego w wielu dziedzinach życia nie jest niczym nowym. Jednak zastosowanie go w kosmetyce twarzy to jednak dość świeża sprawa. Jednak doskonałe efekty zastosowania maseczek z węglem aktywnym pozwalają sądzić, że ta substancja na stałe zagości w laboratoriach firm kosmetycznych i w naszych domach.

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się czy maseczka z węgla aktywnego jest na tyle dobra aby ją wypróbować, to na pewno warto choć raz przeprowadzić zabieg, aby wejść do grona zwolenniczek tej właśnie maseczki!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku