Współczesny rynek suplementów jest bardzo bogaty i różnorodny, co sprawia, że każdy konsument może korzystać z coraz bogatszej oferty środków, które wspomagają budowanie masy mięśniowej i siły. Wybór nie jest wbrew pozorom łatwy, dlatego zanim podejmiemy decyzję powinniśmy przyjrzeć się dokładnie najbardziej popularnym produktom.

Najpopularniejsze odżywki, które wspomogą nasze wysiłki

Bez względu na to, jaką uprawiasz dyscyplinę sportu, czy jesteś amatorem czy też profesjonalistą, jednakże Twoim celem jest zbudowanie pięknej sylwetki, rozwinięcie masy mięśniowej i wzmocnienie siły, te suplementy na pewno Ci pomogą.

  • Monohydrat kreatyny

Z całą pewnością najpopularniejsze dziś odżywki na rzeźbę to monohydrat kreatyny, którą wybiera ogromna ilość sportowców. Cechą charakterystyczną kreatyny jest to, że dostarcza do naszego organizmu więcej energii i siły, a tym samym możemy ćwiczyć dłużej aniżeli dotychczas, przez co efekty, które osiągamy są szybciej zauważalne. Suplementacja kreatyną sprawia, że następuje wzrost mięśni, a co za tym idzie wzrasta również nasza siła. Jeśli więc stawiasz siłę za priorytet każdego treningu monohydrat kreatyny będzie doskonałym suplementem diety.

  • Beta-alaniną

Doskonałe odżywki na masę to także te, które stworzone są na bazie beta – alaniny. Bardzo wielka ilość osób, które zaczynają swoją przygodę z siłownią cierpią na zakwasy. Warto wiedzieć, że generując siłę podczas ćwiczeń, nasze ciało bierze udział w szeregu procesów, zaś ich skutkiem jest skurcz mięśni. Aby ćwiczenia na siłowni przyniosły oczekiwane efekty w naszym organizmie musi panować równowaga kwasowo-zasadowa. Asem w tej sytuacji jest właśnie beta alanina, która poprawia nasze osiągi siłowe. Dodatkowo znakomicie wpływa ona na poprawę wytrzymałości oraz wydolności i regeneracji całego organizmu.

  • Kolagen

Na pewno odżywki na masę stanowią doskonałe wspomaganie naszego organizmu w walce o siłę i piękne, umięśnione ciało. Jedną z odżywek, która godna jest naszej uwagi jest kolagen. Jest to dominujący substrat tkanki łącznej, jaki to stanowi 25 % białek występujących w organizmie. Jeśli regularnie dostarczamy go do organizmu mamy do czynienia z lepszą regeneracją tkanek łącznych a dodatkowo unikamy ryzyka wystąpienia kontuzji i urazów. Warto mieć na uwadze, że kolagen zmniejsza także obolałość mięśni, które występować mogą po treningu. Odżywki warto zastosować adekwatnie do potrzeb naszego organizmu, aby wspomóc nasze ćwiczenia i szybciej uzyskać pozytywny efekt.

  • BCAA i Glutamina

Kulturystyka to z pewnością dziedzina sportu, która wymaga wspomagania naszych codziennych wysiłków suplementami diety. W tym przypadku na pewno warto włączyć do diety odżywki na siłę, a także te, które ograniczają katabolizm do minimum. BCAA oraz glutamina doskonale wpływają na energię, sprawiają, że mięśnie stają się mocne i silne, a także szybsza jest regeneracja naszego ciała, nawet po bardzo intensywnym treningu. Dzięki ich zastosowaniu każdy nasz mięsień pozostanie nienaruszony, mocny i odporny na urazy i kontuzje.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku