O tym, że ręce są wizytówką każdego z nas słyszeliśmy pewnie nie raz. Mądrzy rodzice już od dziecka uczą swoje pociechy nie tylko ich czystości, ale również i pielęgnacji. W ten sposób nabywamy pewne nawyki, które pozostają nam na całe życie.

Ręce są każdego dnia narażane na wiele czynników, które sprawiają, że skóra staje się szorstka, matowa i pomarszczona. Paznokcie zaczynają się rozdwajać, skórki się łuszczyć i rozdwajać. Częste mycie, detergenty, wiatr i niska temperatura sprawiają, że nasze dłonie cierpią i wyglądają coraz gorzej.


Choć nie możemy wyeliminować tych wszystkich szkodliwych dla rąk czynników, to jednak możemy je chronić poprzez noszenie rękawiczek ochronnych do prac domowych, a także wszędzie tam, gdzie ręce będą narażone na działanie szkodliwych i drażniących czynników. Pamiętajmy również o noszeniu bawełnianych rękawiczek zimą, tak, aby chronić je przed mrozem i wiatrem.


Po każdym myciu rąk koniecznie wcierajmy krem pielęgnacyjny i tutaj najlepiej sprawdzi się taki specjalnie przystosowany do skóry rąk.

W zachowaniu dobrej kondycji dłoni i paznokci bardzo ważna jest również regularna pielęgnacja, która nie może rozpoczynać się i kończyć tylko na wklepaniu kremu. Warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać delikatny peeling skóry, który pobudzi krążenie i sprawi, że skóra lepiej będzie chłonęła wszystkie aktywne składniki z kosmetyków. Po takim zabiegu warto zastosować maseczkę parafinową, która wygładzi i ujędrni skórę. (więcej na temat pielęgnacji paznokci można dowiedzieć się na kursach np.: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-masters). Zestaw do jej wykonania bez problemu kupimy już w wielu drogeriach, choć możemy na taki zabieg również wybrać się do salonu kosmetycznego.


Bardzo prostym i szybkim sposobem na regenerację dłoni jest również nałożenie grubej warstwy kremu nawilżającego i założenie na to bawełnianych rękawiczek. W takim opatrunku warto spędzić, choć kilka godzin, a najlepiej całą noc. Po zdjęciu rękawiczek skóra będzie jedwabiście gładka.
Nie zapominajmy również o paznokciach, które również są wrażliwe i delikatne. Tutaj warto, co jakiś czas zaaplikować im moczenie w ciepłej oliwie, która wzmacnia płytkę i sprawia, że paznokcie stają się twarde i nie rozdwajają się.

Pamiętajmy, że wypielęgnowane i zadbane dłonie to połowa sukcesu. Teraz wystarczy tylko skromny dodatek w postaci lakieru, bransoletki czy pierścionka, aby czuć się wyjątkowo pięknie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku