Stereotyp bezsilnej, niezaradnej kobiety wydaje się już dawno nieaktualny. Jak widać kobieta bez problemu może zdobyć największe szczyty górskie czy bić rekordy w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Równie dobrze może sama podróżować nawet po najbardziej odległych zakątkach świata. Tym razem może nie będziemy aż tak wybiegać na przód i skupimy się na nieco bliższych terenach. Do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale na odpoczynek i udany wyjazd czas jest zawsze. Jakie kierunki podróży polecane są zwłaszcza kobietom?

Kobieta na wakacjach
Kobieta na wakacjach nie odróżnia się niczym szczególnym od mężczyzn. Nie ma zatem skonkretyzowanych kierunków podróży, do których powinna się udać, a których unikać. Przyjmuje się jednakże, że kobieta wybierając się do krajów takich jak chociażby Turcja, Tunezja czy Egipt nie powinna wyjeżdżać sama. Nie musi koniecznie towarzyszyć jej mężczyzna, ale dobrze jeżeli zabierze ze sobą przynajmniej jeszcze jedną osobę aby mogła czuć się pewniej i bezpieczniej.

Warto zwracać także większą uwagę na nasze, wakacyjne wydatki. Turyści są często łakomym kąskiem dla lokalnych sprzedawców, dlatego w większości miejsc należy się targować i nie odpuszczać. Wysokie ceny będą wszechobecne, nawet jeżeli sprzedawcy będą nam wmawiać, że to jedyna taka okazja. Tego rodzaju problem występuje również w przypadku zamawiania taksówek prosto z ulicy. Lepiej unikać tego rodzaju sytuacji i zawsze zwracać się bezpośrednio do korporacji.

Gdzie kobiety podróżują najczęściej?
Większość kobiet stawia przede wszystkim na dobrą pogodę oraz ładne widoki. Liczy się dla nich także dobra atmosfera miejsca, do którego się udają. Jeżeli chodzi o dodatkowe dogodności, zależne jest to już od indywidualnych osobowości. Widać jednak trend wedle którego podróże all inclusive tracą zainteresowanie na rzecz samodzielnej organizacji wycieczek, szczególnie w grupie ludzi młodych, którym zależy na oszczędnościach. Kobiety zdecydowanie częściej podróżują po Europie. Najczęściej wybierany przez nie środek transportu to samolot.

Coraz więcej kobiet decyduje się także na wyjazd z okazji wieczoru panieńskiego. Taki kilkudniowy wypoczynek w babskim gronie to modny ostatnio sposób spędzenia wolnego czasu, który wydaje się być ciekawym pomysłem. Jeżeli nie macie więc sposobu na udany wieczór panieński to polecamy takie rozwiązanie. Świetne wspomnienia gwarantowane.

Podróże w pojedynkę
Podróże solo to również dość nowy trend. Zwiedzanie i odkrywanie kolejnych miejsc to pasja coraz większej grupy ludzi. Duży udział mają w niej również kobiety. Obecnie nie brakuje blogów podróżniczych prowadzonych przez panie, które samodzielnie zwiedzają świat. Jak widać jest to możliwe, a ograniczenia znajdują się jedynie w naszej głowie. Co doradzają właśnie takie osoby? Ponoć najtrudniej jest zacząć, a im dłużej będziemy to odkładać tym trudniej będzie nam podjąć decyzję. Wbrew pozorom kobiety także potrafią podróżować z niewielkim bagażem podręcznym.

Źródło: travelowo.pl - noclegi i kwatery


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku