W życiu wielu z nas przychodzi bardzo ważna chwila, w której uświadamiamy sobie, że nie do końca czujemy się dobrze we własnym ciele i nasza figura z pewnością wymaga sporej poprawy. Może wydać się to wyolbrzymione, jednak dla wielu ludzi jest to jedna z ważniejszych chwil życia i pozwala rozpocząć przemianę ciała na lepsze. Często pierwszym krokiem w prowadzeniu zdrowego stylu życia jest rozpoczęcie odchudzania, czyli procesu polegającego na redukcji nadmiernej masy ciała, do wartości w której czujemy się najbardziej komfortowo. Dla wielu odchudzanie to początek przygody ze sportem, część z nas zostaje w późniejszym czasie trenerami bądź czynnymi zawodnikami, mimo że początkowo założeniem było tylko i wyłącznie schudnąć. Odchudzanie nie jest niestety procesem łatwym, przynajmniej nie dla każdego, gdyż bardzo istotną rolę odgrywa tutaj genetyka i motywacja. Warto wiedzieć, że to co dla jednych jest praktycznie niezauważalne, tak dla innych jest wielkim wyzwaniem, które kosztuje wiele wyrzeczeń. Podstawą w okresie redukcji wagi jest właściwie skomponowana dieta oraz przemyślany trening, czyli najważniejsze czynniki gwarantujące nasz sukces. Dzieje się jednak też tak, że mimo naszych wysiłków oraz starań nie jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki. Jeśli zdarza nam się opuścić zajęcia fizyczne lub okazjonalnie zjeść kawałek ciasta nie jest to problemem, jednak zaczyna się on gdy nie widzimy efektów i tracimy motywację do dalszej pracy. 


Jeśli mimo sumienności naszego wysiłku nie widzimy zadowalających rezultatów, wówczas możemy sięgnąć po popularną grupę suplementów jaką skuteczne spalacze tłuszczu. Są to tabletki na odchudzanie które działają na wielu płaszczyznach niezbędnych do utraty wagi, między innymi podnosząc termogenzę, przyspieszając metabolizm czy kontrolując apetyt. Wiele spalaczy tłuszczu posiada również składniki zwiększające poziom energii oraz motywacji do ćwiczeń i przestrzegania założeń dietetycznych. Bardzo wiele osób osiąga duże korzyści korzystając z pomocy spalaczy tłuszczu, a dla innych, którzy posiadają niezbyt sprzyjającą genetykę są one nawet niezbędne.

Osoba początkująca najczęściej zastanawia się jak wiele kilogramów można stracić podczas stosowania spalaczy tłuszczu? Odpowiedź jest jednak bardzo złożona i niemożliwe jest określenie precyzyjnych wartości. Musimy pamiętać, że każdy z nas ma inny organizm, prowadzi nieco inny tryb życia oraz dostarcza różną ilość kalorii. Dużą rolę odgrywa też aktualna masa ciała, gdyż osoba ważąca 60 kg z pewnością nie zgubi tak wiele jak osoba o masie powyżej 100 kg, jednak każdy kilogram mniej będzie bardzo mocno widoczny.  

Bardzo ciężko jest wskazać najlepszy spalacz tłuszczu, ponieważ istnieje ich na rynku bardzo wiele o całkowicie odmiennych składnikach aktywnych. Warto jednak pamiętać, że część z nich nie ma niemal żadnego działania na tkankę tłuszczową, a są jedynie źródłem dochodu dla producentów. Często zadawane jest pytanie jakie spalacze tłuszczu są najlepsze? Pośród wszystkich reduktorów tłuszczu na rynku, za najskuteczniejszy spalacz tłuszczu możemy uznać Fenix Ground Zero, natomiast dla osób zmagających się z nadciśnieniem liderem będzie z pewnością Omega Sport Burn24. Musimy jednak cały czas mieć na uwadze, że dla każdej osoby idealny spalacz tłuszczu spełnia inne kryteria. Wszyscy jesteśmy zgodni, że powinien pomóc nam skutecznie walczyć z nadwagą, jednak pozostają takie aspekty jak moc pobudzania, działanie diuretyczne czy wpływ na nasz nastrój, a preferencje dotyczące tych czynników mogą być już odmienne dla każdego z nas. Wielu ludzi zastanawia się czy stosując spalacze tłuszczu koniecznie trzeba ćwiczyć. Choć większość ekspertów odpowie twierdząco, to można się z tym nie zgodzić, ponieważ wysokiej klasy spalacze działają niezależnie od aktywności fizycznej i ich działanie jest aktywne bez jego udziału.  

Inną ważną kwestią jest zrozumienie pojęcia spalacze dla kobiet. Jest to kolejny chwyt marketingowy, a suplementy te nie dzielą się na męskie i damskie. Najczęściej jeśli ktoś koniecznie rekomenduje swój produkt jako kobiecy, posiada on wówczas bardzo słaby skład i niewielkie dawki. Z pewnością wtedy nie warto się nim interesować i zwracać na niego uwagę. Podkreślmy, że spalacze tłuszczu czy legalne tabletki na odchudzanie nie zawierają składników odpowiedzialnych za regulację hormonów płciowych, co tylko potwierdza, że ich podział odnośnie płci jest całkowicie niezgodny z rzeczywistością. Spalacze tłuszczu możemy stosować tak naprawdę nawet przez cały okres redukcji tkanki tłuszczowej jeśli robimy to oczywiście w przemyślany sposób. Kluczową rolę odgrywa prawidłowy dobór suplementów oraz umiejętność ocenienia ich przydatności. Jeśli jesteśmy zadowoleni z rezultatów jakie osiągamy to wówczas jest to znak, że nasze ciało dobrze reaguje na składniki zawarte w spalaczu. Pamiętajmy jednak, że dla wielu osób spalacze tłuszczu to również energetyki. Niestety do działania związków takich jak kofeina nasze ciało adoptuje się nieco szybciej, dlatego, gdy zależy nam na takim efekcie należy robić jeden-dwa  tygodnie przerwy po każdym miesiącu suplementacji.

Podsumowując, tabletki na odchudzanie są bezpiecznymi środkami które skutecznie mogą wspierać naszą drogę po lepsze ciało. Jeśli jesteśmy w pełni zdrowi i nie przyjmujemy żadnych leków to z całą pewnością warto rozważyć sięgniecie po nie, zwłaszcza w chwili gdy zależy nam na czasie, a sama dieta i trening nie dają już takich rezultatów jakie oczekujemy. Mimo, że nie istnieje idealny spalacz tłuszczu dla każdego, to z całą pewnością do najlepszych możemy zaliczyć wspomniany Fenix Ground Zero oraz Evolab Alphaburn, natomiast dla osób z problemami zdrowotnymi ciekawym rozwiązaniem są spalacze lipotropowe takie jak Burn24 oraz ANS Slim Factor.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku