Fortuna stworzyła doskonałe połączenie soków z owoców i marchwi, które pomoże
w prosty i wygodny sposób dostarczyć wartościowych dla organizmu składników. Sok 100% Multiwitamina nie tylko wyśmienicie smakuje, ale jest też źródłem cennych witamin, minerałów i innych substancji bioaktywnych.


 Jednym z najbardziej rozpowszechnionych błędów w sposobie odżywiania się jest zbyt małe zróżnicowanie diety. Sprzyja temu zarówno szybkie tempo codziennego życia, jak i utarte przyzwyczajenia dietetyczne. Ograniczając nasz jadłospis do niewielkiej liczby składników, nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. To odbija się negatywnie na zdrowiu i samopoczuciu oraz pogarsza jakość całego życia.

 

Warto więc wyrobić w sobie proste nawyki, które pozwolą wzbogacić dietę. Szklanka soku Fortuna 100% Multiwitamina to wyjątkowo wygodny, a przy tym pyszny sposób na codzienną dawkę witamin i minerałów.

 

Sok Fortuna 100% Multiwitamina to kompozycja soków z jabłek (72,2%) oraz ananasów (10,2%) i pomarańczy (6%) oraz dodatkowo z: mango, bananów, winogron, marchwi, brzoskwiń, passiflory, limetki, liczi, gujawy, kaktusa, kiwi i papai.

 

Już sam ten skład gwarantuje bogactwo substancji bioaktywnych, a dodatkowo sok Fortuna 100% Multiwitamina został jeszcze wzbogacony w witaminy A, D, E, C, tiaminę, ryboflawinę, niacynę, witaminę B6, kwas foliowy, witaminę B12, biotynę i kwas pantotenowy w ilościach zapewniających 15% referencyjnej wartości spożycia już po wypiciu zaledwie 100 ml soku.

 

Ogromną zaletą soku multiwitaminowego Fortuna jest również niska kaloryczność – 100 ml soku to tylko 42 kalorie.

 

Soki Fortuna 100% – dbaj o siebie, to proste!

 

Fortuna: Sok pomarańczowy 100%

Sok pomarańczowy zawiera dużo witaminy C, która odgrywa ważną rolę w leczeniu takich chorób jak przeziębienie czy grypa. Dlatego, w przypadku zachorowania na którąś z tych chorób, codzienne picie soku pomarańczowego będzie wspierać organizm w walce z wirusami. Innym, ważnym dla organizmu człowieka działaniem soku pomarańczowego jest jego dobroczynny wpływ na układ trawienny.

Od października 2016 r. soki Fortuna 100% są dodatkowo dostępne w plastikowych butelkach PET. Fortuna sok pomarańczowy 100% jest dostępny w opakowaniach jednolitrowych, w sugerowanej cenie detalicznej 2,99 złotych zarówno za sok w butelce, jak i w kartonie.

 
Fortuna: Sok jabłkowy 100%

Sok jabłkowy to doskonałe źródło błonnika pokarmowego, który jest niezbędny, by praca jelit i proces trawienia odbywały się prawidłowo. Zawiera wiele witamin i składników mineralnych, np. witaminę C, A, E, potas oraz zdrowe kwasy. Jabłka i ich przetwory, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, hamują również działanie wolnych rodników.

Od października 2016 r. soki Fortuna 100% są dodatkowo dostępne w plastikowych butelkach PET. Fortuna sok jabłkowy 100% jest dostępny w opakowaniach jednolitrowych, w sugerowanej cenie detalicznej 2,99 złotych zarówno za sok w butelce, jak i w kartonie.

 Fortuna: Sok multiwitmina 100%

Sok multiwitaminowy Fortuna to pyszny sposób na zdrowie. W jego składzie znajduje się sok z jabłek (72,2%) oraz ananasów (10,2%), pomarańczy (6%), mango (3,3%), marchwi, bananów, winogron (1,3%), brzoskwiń (1,3%), passiflory, limetek (0,4%), liczi, gujawy, kaktusa, kiwi (0,3%) i papai. Dodatkowo 100 ml soku, czyli mniej więcej pół szklanki, dostarcza 15% referencyjnej wartości spożycia witamin A, D, E, C, tiaminy, ryboflawiny, niacyny, witaminy B6, kwasu foliowego, witaminy B12, biotyny i kwasu pantotenowego. Dzięki temu wspiera organizm w różnych aspektach. Ogromną zaletą soku multiwitaminowego Fortuna jest również niska kaloryczność – tylko 42 kalorie w 100 ml soku.

 

Od października 2016 r. soki Fortuna 100% są dodatkowo dostępne w plastikowych butelkach PET. Fortuna: sok multiwitamina 100% jest dostępny w opakowaniach jednolitrowych, w sugerowanej cenie detalicznej 2,99 złotych zarówno za sok w butelce, jak i w kartonie.


 

Fortuna: Sok pomidorowy 100%

Najważniejszym, prozdrowotnym składnikiem soku pomidorowego jest likopen, który jest silnym antyoksydantem. To dzięki niemu już jedna szklanka soku pomidorowego dziennie wspiera organizm w walce z wieloma chorobami. Likopen pomaga zapobiegać nowotworom, osteoporozie, zmniejsza ryzyko raka prostaty u mężczyzn oraz chroni układ krwionośny. W świeżych pomidorach znajduje się średnio 0,7 – 20 mg likopenu w 100 g. Najwięcej likopenu znajduje się w jego przetworach, takich jak na przykład soki czy przeciery, ponieważ jest uwalniany podczas rozdrabniania pomidorów, a także poddawania ich obróbce termicznej. Innym, równie ważnym składnikiem soku pomidorowego jest potas, który jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a przede wszystkim wpływa na koncentrację i pracę mięśni. Zapotrzebowanie osoby dorosłej na potas to około 2000–3000 mg dziennie, sok pomidorowy jest więc doskonałym jego źródłem, ponieważ w szklance soku znajduje się 500 mg potasu.

 

Fortuna sok pomidorowy 100% jest dostępny w opakowaniu 1 litr, w sugerowanej cenie detalicznej 2,99 złotych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma ananas w syropie

Wersja do druku