Dla niektórych kurs prawa jazdy jest przyjemnością, dla innych – żmudną, wielogodzinną pracą. Nie wszyscy mogą poszczycić się jednakowymi umiejętnościami jako kierowcy, jednak każdy ma możliwość nauczenia się, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć samochodem. 


Kursy dla wymagających kierowców
Kierowcy potrzebujący dodatkowej pomocy podczas nauki jazdy samochodem mogą skorzystać ze szkoleń, w czasie których wykorzystuje się wideorejestratory. Niewielkie kamery montuje się w samochodach dla kursantów, a sprzęt nagrywa wszystko, co dzieje się przed maską auta. Jest to ogromna pomoc dla kursantów, którzy mają problem z „wyczuciem” gabarytów pojazdu, parkowaniem, czy prawidłowym ustawianiem się na jezdni. Dodatkowo nagranie przydaje się osobom, które są bardzo zestresowane podczas jazdy i nie zawsze są w stanie skupić się na poleceniach od instruktora.

Nagranie wykonane przy pomocy Vehicle Camera można analizować wraz z instruktorem, jak również samodzielnie. Kursant może obejrzeć się w domu, by lepiej zrozumieć, jakie błędy popełnia i w jaki sposób je skorygować. Nagranie może obejrzeć tyle razy, ile potrzebuje, podczas gdy podczas nauki jazdy nie ma możliwości kilkukrotnego powtórzenia manewru i przyjrzenia się, jak samochód zachowuje się na drodze.

Walka ze stresem
Często przeszkodę w skutecznym uczeniu się jazdy samochodem stanowi stres. Niektórzy kursanci tak bardzo stresują się jazdą, że nie są w stanie ukończyć kursu i zdać egzaminu. Jeśli tak się dzieje, nagrywanie szkolenia może znacząco pomóc im w opanowaniu emocji. Możliwość spojrzenia „z boku” na błędy popełniane w czasie nauki oraz przyzwyczajenie się do nagrywania jazdy pozwalają pewniej poczuć się podczas jazdy z egzaminatorem.

Kursy z użyciem kamer samochodowych polecają same Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które podkreślają, iż dzięki urządzeniom tego typu przyszli kierowcy nabywają znacznie więcej umiejętności ważnych podczas codziennej jazdy. Dzięki kamerom i możliwości dokładnego przyjrzenia się popełnianym błędom, kierowcy w przyszłości jeżdżą o wiele bezpieczniej. Mają większą świadomość zagrożenia, jakie niesie nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i nieprawidłowe wykonywanie manewrów. Co więcej, na nagraniach z wideorejestratorów kursanci mogą przyjrzeć się błędom popełnianym przez innych uczestników ruchu drogowego i zauważyć konieczność zachowywania ograniczonego zaufania. Wszystko to sprawia, że warto zainteresować się nauką jazdy z użyciem kamer samochodowych, gdyż kurs taki jest o wiele efektywniejszy od zwykłego.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku