W tym roku postanowiłaś się zbuntować i do Gwiazdki podejść na totalnym luzie? To jak najbardziej godna pochwały postawa! Pamiętaj jednak, że zrelaksowane podejście nie musi wcale oznaczać, że Boże Narodzenie jest zupełnie wykreślone z kalendarza. Twoje Święta nie będą się liczyć, jeśli nie zaopatrzysz się w te artykuły!

Jak kupować?

Przede wszystkim: należy kupować z głową. Częstym błędem jest odkładanie nielubianej chwili zakupów na ostatni moment. Nie daj się zapędzić do centrum handlowego w godzinach szczytu. Niepotrzebnie się zestresujesz i najpewniej i tak zapomnisz kupić połowę potrzebnych artykułów. Lepiej od razu wrzuć na luz i w wolnej chwili zrób zakupy online. Kurier przyniesie sprawunki aż do twojego domu, a zaoszczędzony czas będziesz mogła przeznaczyć na pieczenie świątecznych pierniczków i podśpiewywanie przebojów grupy Wham!

Gdzie zrobić zakupy?

Skorzystaj z usług supermarketów, które oferują dostawę zakupów do domu (Auchan, Piotr i Paweł) albo supermarketów online (A, Frisco). Opinie o jakości usług e-sklepów są zazwyczaj bardzo pozytywne, możesz więc bez obaw zrobić w nich większe zakupy.

Jeśli nie jesteś przekonana, możesz zapoznać się z opiniami blogerów czy oficjalnymi rankingami spożywczych sklepów online. W tym roku wybrano najlepszy e-supermarket – Frisco. Opinie o Auchan, Almie oraz sklepie Piotr i Paweł także były bardzo pozytywne. Jakość i dostępność asortymentu najlepiej oceniono we Frisco, opinie o elastyczności sposobów dostawy były bardzo dobre w przypadku Frisco, Piotra i Pawła oraz Tesco.

Choinka

Oczywiście – nie każdy widzi sens ubierania choinki. Jeśli na święta wyjeżdżasz z miasta lub wracasz do domu rodzinnego, faktycznie inwestycja w świąteczne drzewko może nie mieć większego sensu. Jeśli tak jest w twoim przypadku, zdecyduj się na mały, świąteczny akcent, na przykład ładną bombkę wiszącą na pałąku albo ozdobny stroik. Bez tego będzie ci trudno poczuć prawdziwą atmosferę świąt.

Papier pakowy

W wersji minimum: elegancka torebka na świąteczny prezent. Jeśli naprawdę nie masz czasu na ładne opakowanie świątecznych upominków w ozdobny papier, skorzystaj z wersji minimum. Jednak o wiele większą radość i niespodziankę będą mieli twoi bliscy, jeśli będą musieli odrobinę się wysilić, rozpakowując prezenty od ciebie. To tylko kilka minut, a ile radości!

Świąteczne przysmaki

Nawet, jeśli naprawdę nie masz ochoty, czasu ani motywacji, żeby przygotowywać świąteczne przysmaki, zmuś się i ugotuj chociaż jedno danie. Wszystko jedno, czy będzie to śledź, makowiec czy może barszcz z uszkami – lepiąc pierogi lub krojąc warzywa do farszu od razu poczujesz świąteczną atmosferę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma barszcz biały z torebki
Ile kalorii mają śledzie
Ile kalorii ma barszcz czerwony z torebki

Wersja do druku