Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, czy konto online jest dobrze dobrane do naszych potrzeb. Podstawowym kryterium przy wyborze konta bankowego online jest osoba, dla której konto online jest dedykowane. Inna oferta jest dopasowana do hedonisty, lubiącego wydawać oszczędności na swoje przyjemności, inna do pragmatyka, kupującego tylko to, co niezbędne, a jeszcze inna do nałogowego oszczędzacza. Sprawdź, jak dopasować bankowe konto internetowe do użytkownika.

Jakie są najważniejsze zmienne przy doborze konta online?

Podejmując decyzję o wyborze konta musisz wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Najważniejsze z nich to:

 • dostępność darmowych bankomatów,
 • opłata miesięczna za kartę,
 • warunki darmowego prowadzenia konta,
 • całkowity koszt miesięczny prowadzenia konta.

Pamiętaj, że zawsze należy przeczytać wszystkie warunki finansowe dotyczące konta. To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak promocja, nie zawsze się nią okazuje, gdy doczytamy wszystkie warunki. Czasem warto zasięgnąć opinii konsultanta, który pomoże dobrać odpowiednie do Twoich potrzeb bankowe konto internetowe. Konto online powinno być przede wszystkim bezpieczne i opierać się na uczciwych warunkach.

Dodatkowe korzyści płynące z posiadania konta online

Zakładając konto online możesz liczyć na wiele dodatkowych bonusów. Do najpopularniejszych na polskim rynku należą:

 • oferta cashback w sklepach, restauracjach i na stacjach paliw,
 • usługi leasingowe dla posiadaczy konta,
 • doładowania telefonu komórkowego z rachunku konta,
 • karta debetowa z funkcjonalnością PayPass,
 • możliwość założenia dodatkowego rachunku dla dziecka w cenie konta podstawowego,
 • wydanie karty z własną podobizną,
 • korzystanie z wpłatomatu.

Bankowe konto internetowe jako dodatkowy produkt

Bardzo częstą praktyką jest dodawanie bankowego konta internetowego do innych produktów. Najczęściej, konto bankowe online jest dodawane do kredytu hipotecznego. Częstą praktyką jest także to, że wszelkie kredyty online w warunkach umowy zawierają dyspozycję założenia konta do kredytu. W ten sposób banki zwiększają swoje portfolio klientów.

Korzystając z takiego kredytu musisz upewnić się czy konto online jest dodatkowo płatne oraz jaki masz termin na zamknięcie konta. Koszty te musisz doliczyć do kosztów kredytu. Warto, abyś zastanowił się nad rezygnacją z dotychczasowego, starego konta. W ten sposób zminimalizujesz swoje koszty.

Jak wybrać to jedyne konto bankowe online?

Najlepszym sposobem na wybranie idealnego konta bankowego jest skorzystanie z porównywarki internetowej. W serwisach, takich jak comperia.pl, ebroker.pl czy finansowysupermarket.pl, znajdziesz bieżące oferty wszystkich banków.

Porównując oferty dostępne w serwisie, dopasujesz parametry konta do własnych potrzeb, a nawet otworzysz konto online poprzez jedno kliknięcie w link dostępny na stronie. To spore ułatwienie, gdyż nie musisz kierować się bezpośrednio do placówki banku, a z oferty internetowej możesz skorzystać w każdym momencie, także w weekend.

Rady w pigułce

Pamiętaj, że przed wyborem konta online należy zrobić solidny przegląd ofert i pomyśleć o swoich potrzebach. Zastanów się, do czego ma być przeznaczone Twoje przyszłe konto, a przeszukaj wszystkie oferty w najpopularniejszych porównywarkach internetowych i  porównaj benefity dodawane do konta. Na koniec wybierz najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Życzymy powodzenia!  


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku