Szybka pożyczka to jedna z bardziej popularnych form wsparcia finansowego, na jakie się decydujemy, nie bez powodu. Może bowiem uchronić nas przed chwilowym bankructwem, czy skromnym życiem do kolejnej wypłaty wynagrodzenia. Aby z pełną odpowiedzialnością zaciągnąć pożyczkę, należy jednak wiedzieć, co jest potrzebne, jeśli chodzi o formalności, a także jak wygląda sam proces. Co zatem musisz wiedzieć, zanim postawisz na takie wsparcie pieniężne?

Przeanalizuj wysokość pożyczki 

Jeszcze przed złożeniem wniosku zastanów się, jaka kwota będzie satysfakcjonująca, aby sprostać twoim problemom finansowym. Jest to szczególnie istotne, ponieważ nie chodzi tylko o to, ile pieniędzy potrzebujesz w danej chwili, ale czy będziesz miał szansę spłacić zobowiązanie. Ważne jest dostosowanie możliwości spłaty pożyczki do możliwości twojego portfela.

 Jeżeli weźmiesz zbyt małą szybką pożyczkę, mogą cię spotkać ponowne problemy finansowe jeszcze przed spłatą, dlatego szczególnie niezbędne jest prawidłowe oszacowanie potrzeb. Przemyśl również, czy pożyczka jest ci w tym momencie niezbędna. Może okazać się, że poradzisz sobie przy użyciu innych sposobów, które nie będą bezpośrednim zobowiązaniem.

Przygotuj dokumenty  

Podczas zaciągania pożyczki, zostaniesz poproszony o okazanie dowodu osobistego. Dokument ten jest podstawowym sposobem identyfikacji obywateli RP, dlatego przed złożeniem wniosku o pożyczkę "trzymaj go pod ręką". Podając we wniosku dane ze swojego dokumentu potwierdzasz nie tylko swoją pełnoletność, ale również obywatelstwo, co ma szczególne znaczenie w przypadku zasad, jakimi kierują się pożyczkodawcy.

 Może się zdarzyć, że pożyczkodawca poprosi cię o okazanie innych dokumentów jak np. zaświadczenie o zarobkach. Ma to na celu dokładniejsze zweryfikowanie twoich możliwości finansowych, dlatego nie trzeba się tym martwić. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Pomyśl o spłacie pożyczki 

Terminowa spłata wszelkich pożyczek jest bardzo ważna, dlatego już przy zaciąganiu zobowiązania pomyśl o jego uregulowaniu. Unikniesz w ten sposób konieczności spłaty dodatkowych odsetek, czy późniejszych problemów. Po terminowej spłacie pożyczkodawca może również znacząco zwiększyć twój próg pożyczkowy, co może okazać się znaczące podczas wystąpienia późniejszych, ewentualnych problemów finansowych.

Szybka pożyczka – jak to wygląda? 

Proces zaciągania szybkiej pożyczki sprowadza się z reguły do wypełnienia stosownego wniosku na stronie internetowej pożyczkodawcy i dostarczeniu drogą elektroniczną stosownych dokumentów. Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, cały proces może się zamknąć nawet w około 15 minut – jeśli chcesz mieć pewność, że będzie to naprawdę krótko, po prostu przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty wcześniej.

Jeśli zastanawiasz się, czy szybka pożyczka będzie odpowiednia dla twoich potrzeb, poczytaj historie innych: https://www.vivus.pl/moje-finanse/szybka-pozyczka/.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku