Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa, to zmora i utrapienie niemalże każdej kobiety. Nie ma przedstawicielki płci pięknej, która nie słyszała, bądź nie wie o tym, co to jest cellulit. A jak się pozbyć tego defektu, który tak dumnie "zdobi" piękne, kobiece kształty?

Domowe sposoby

Usuwanie cellulitu jest możliwe sposobami domowymi – codziennym masażem, czy prysznicem z naprzemiennie ciepłym i zimnym strumieniem wody. Polecany często jeż też peeling z kawy, jako jeden z najtańszych i najskuteczniejszych metod walki z pomarańczową skórką. Co prawda, wszystkie te domowe sposoby są przydatne i skuteczne, ale tylko wtedy, gdy są wykonywane regularnie. Jak głosi stara zasada – systematyczność w kosmetyce to podstawa. Wiele kobiet niestety o tym zapomina, przez co problem cellulitu szybko wraca.

Lecz przyczyny

Skąd się bierze cellulit? Tutaj jest wiele czynników – najważniejsza jest źle dobrana dieta, mała aktywność fizyczna oraz ilość spożywanego cukru. Te trzy czynniki powodują powstawanie cellulitu. Kolejną sprawą jest oczywiście genetyka, jednak w przypadku, gdy zadbamy o odpowiednią dietę, z dużą ilością warzyw, zaczniemy min. 30 minut dziennie poświęcać na aktywność fizyczną, a cukier ograniczymy wyłącznie do tego spożywanego w owocach, to zobaczymy, że cellulit przestanie się powiększać, a zacznie zanikać. Usuwanie cellulitu wymaga jednak nieco więcej wysiłku niż utrzymanie zdrowych nawyków.

Tutaj z pomocą przychodzi nam medycyna i kosmetyka profesjonalna - zaczynając od baniek chińskich, które boleśnie, acz skutecznie pomagają w walce z cellulitem a kończąc na bezbolesnych zabiegach kosmetycznych.

Aby wygrać nierówną walkę z cellulitem należy zaatakować ze wszystkich stron. Po pierwsze wyrobić sobie dobre nawyki żywieniowe, rezygnują ze słodyczy chipsów oraz produktów wysoko przetworzonych i rezygnując z cukru. Po drugie: sport – należy, a wręcz trzeba zacząć uprawiać sport, bądź jakąkolwiek aktywność fizyczną, angażującą wszystkie grupy mięśniowe. I po trzecie,  dbać o skórę, stosując przeróżne zabiegi możliwe do wykonania w zaciszu własnych czterech ścian czy też wspomagając się zabiegami oferowanymi w gabinetach kosmetycznych, czy medycyny estetycznej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku