Kredyt we frankach szwajcarskich z pewnością nie ułatwia życia. Można za to poszukać sposobów, które ułatwią nam spłacanie rat. Dzięki tzw. ustawie antyspreadowej z 2011 roku banki nie mają już wyłączności na wymianę waluty przeznaczonej na spłatę rat. W praktyce oznacza to, że każdy posiadacz kredytu frankowego może podpisać aneks umożliwiający spłatę rat bezpośrednio we frankach. W ten sposób nie musimy płacić bankowi marży. Pozostaje tylko jedno pytanie: gdzie można jak najtaniej kupić franki?

Wymiana waluty w Internecie

Zamiast przepłacać w banku, można kupić franki w Internecie. Możemy skorzystać ze społecznościowej platformy wymiany walut, która działa podobnie jak portale aukcyjne – kupujemy walutę od innych użytkowników, którzy sami ustalają cenę. W takich portalach możemy znaleźć również rankingi najlepszych cen walut. Drugą opcją jest internetowy kantor, który charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niskim spreadem – o kilkadziesiąt groszy mniejszym niż w banku, co przy wymianie większych kwot robi sporą różnicę. Aby wymienić walutę na społecznościowej platformie lub w e-kantorze, potrzebujemy konta walutowego, dzięki któremu unikamy płacenia bankowej prowizji.

Kantor internetowy: szybka i bezpieczna transakcja

Operacja wymiany waluty w internetowym kantorze jest zabezpieczona szyfrowanym połączeniem i procedurami ochrony danych. Bezgotówkowa transakcja eliminuje również potencjalne zagrożenia, jakie możemy napotkać np. podczas wymiany w kantorze stacjonarnym: nieprawidłowe przeliczenie pieniędzy czy fałszywe banknoty. Jeżeli chcemy kupić franki, logujemy się na swoje konto
w e-kantorze i podajemy szczegóły transakcji. Serwis przelicza wskazaną przez nas kwotę na złotówki według obowiązującego kursu. Następnie wykonujemy przelew w PLN i zatwierdzamy wymianę na CHF. W ciągu kilkunastu minut (lub maksymalnie do 1 dnia roboczego, w zależności od tego, kiedy zatwierdziliśmy transakcję) kantor internetowy realizuje wymianę i przesyła nam wskazaną kwotę we frankach na konto walutowe.

Plan spłaty kredytu w e-kantorach

W internetowym kantorze możemy również zlecić automatyczną spłatę kredytu. Taka usługa stwarza jeszcze większe możliwości zaoszczędzenia, ponieważ e-kantory mają często specjalne, atrakcyjne warunki dla frankowiczów decydujących się na automatyczną spłatę. W celu uruchomienia usługi należy najpierw uzupełnić niezbędne dane (wysokość rat, terminy, numer rachunku do wpłat), a następnie ustawić na swoim koncie bankowym stałe zlecenie przelewu do e-kantoru. W ten sposób co miesiąc z naszego konta będzie wysyłana odpowiednia kwota w PLN, która następnie będzie wymieniana w kantorze internetowym na CHF i przekazywana do banku, na poczet kolejnej raty. Aby przekonać się, ile możemy zaoszczędzić, wymieniając franki online, najlepiej śledzić na bieżąco kursy walut w e-kantorze, dostępne  np. na https://internetowykantor.pl/kurs-franka/ i porównywać je z kursami obowiązującymi w bankach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku