Twoje włosy stały się matowe, suche, wypadają i mają tendencję do rozdwajania się? To znak, że potrzebują solidnego wzmocnienia. Zapewnij im pielęgnację, by przywrócić dawny blask. Dowiedz się, jak im pomóc.

Kondycja włosów zależy od wielu czynników. Istotne znaczenie ma nie tylko odpowiednie odżywianie dostarczające cenne składniki, ale również pielęgnacja. Popełniając błędy w zakresie odżywiania i pielęgnacji, zwiększasz prawdopodobieństwo uszkodzenia kosmyków, co skutkuje osłabieniem i rozdwajaniem. Ponadto narażasz się na nadmierne wypadanie włosów.

Twój błąd - nieprawidłowa pielęgnacja

Chcesz uniknąć nieestetycznych odrostów i często poddajesz włosy koloryzacji?  Decydując się na taki zabieg w krótkich odstępach czasu i wykonując go niepoprawnie, narażasz swoje włosy na zniszczenie. Z biegiem czasu staną się przesuszone i pozbawione blasku.

Jeśli myjesz włosy codziennie i chcesz, by w ciągu kilku minut wyschły, z pewnością sięgasz po suszarkę. Tymczasem traktowanie kosmyków gorącym powietrzem skutkuje natychmiastową utratą wilgoci. W efekcie włosy są napuszone, suche i matowe. To samo dzieje się wówczas, gdy często używasz prostownicy czy lokówki.

Włosom nie sprzyja również nadmierne stosowanie środków do stylizacji. Lakiery, pianki, żele - zawarte w nich składniki mogą wywoływać podrażnienia, powodować nadmierne przetłuszczanie się włosów oraz powstawanie łupieżu.

Zanim jednak przystąpisz do działania, określ przyczynę. Musisz ją najpierw wyeliminować, by w przyszłości problem nie pojawiał się. Dopiero potem możesz sięgnąć po metody pozwalające wzmocnić i odżywić, a także wyeliminować nadmierne wypadanie włosów.

Zagwarantuj włosom solidny odżywczy zastrzyk

Zniszczone włosy potrzebują intensywnej regeneracji. Efekt ten osiągniesz dostarczając niezbędne składniki odżywcze. Chociaż w wielu przypadkach wystarczy zmienić jadłospis, dobrym rozwiązaniem są specjalne preparaty witaminowo-mineralne. Stworzone z myślą o profesjonalnej pielęgnacji włosów, zawierają starannie dobraną kompozycję składników. Jakie substancje odgrywają znaczącą rolę?

  • Biotyna - sprzyja wzrostowi włosów, zmniejszając ryzyko ich wypadania.
  • Pędy bambusa - stanowią źródło krzemu (jest go nawet 5 razy więcej niż w skrzypie polnym), wzmacniają i regenerują zniszczone włosy.
  • Niacyna - wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziałając wypadaniu włosów spowodowanemu m.in. osłabieniem.
  • Cynk - zwiększa odporność włosów na uszkodzenia, zapewnia elastyczność, nadaje blasku.
  • Jod - wpływa korzystnie na kondycję skóry głowy.

Składniki zawierają tabletki Vitapil, które  działają na włosy wielopłaszczyznowo. Stosowanie suplementów witaminowych powinno wejść w nawyk, by zapobiec zniszczeniu kosmyków i wyeliminować nadmierne wypadanie włosów.

Stosowanie szamponów i odżywek regeneracyjnych

Kurację wzmacniającą możesz przeprowadzić stosując szampony i odżywki o działaniu regeneracyjnym. Zawarte w nich składniki wzmocnią osłabione kosmyki i sprawią, że odzyskają blask i gładkość.

Zabiegi w salonie fryzjerskim

Jeżeli włosy są mocno zniszczone, stosowanie preparatów warto wspomóc zabiegami w salonie fryzjerskim. W zależności od potrzeb, możesz przeprowadzić keratynowe odbudowanie włosów. Kosmykom suchym przyda się np. fryzjerska sauna, która działa nawilżająco.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku