Któż z nas nie tęskni za słonecznymi dniami, przyjemnym ciepłem i możliwością spędzania wolnego czasu nad wodą? Przełom jesieni i zimy to dla wielu trudny czas powodujący nawet jesienną depresję. Jak się od niej uwolnić? Warto zafundować sobie kilka dni w egzotycznym miejscu i zaczerpnąć letniego słońca. Dobrym pomysłem mogą być wakacje na Kubie.

Dlaczego wakacje w listopadzie?

Trzeba przyznać, że większość z nas planuje wczasy na okres wakacyjny, czyli mniej więcej od maja do sierpnia. Coraz częściej jednak wielu turystów postanawia wybrać się na urlop znacznie później, czyli w listopadzie lub grudniu. Dlaczego? Okazuje się, że właśnie wtedy można znaleźć najlepsze oferty w biurach podróży do egzotycznych miejsc, w których cały rok panują wysokie temperatury, na przykład na Kubie. Poza tym w tym okresie nie spotkamy tak wielu turystów, co sprzyja odpoczynkowi i spokojnemu zwiedzaniu zabytków. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, to również świetna odskocznia od ponurej pogody, jaka w tym okresie dominuje w Polsce. Dlatego na wakacje w listopadzie warto się wybrać nawet ze względów zdrowotnych.

Jednym z najchętniej wybieranych miejsc na taki listopadowy urlop jest Kuba. To wyspa o tropikalnym klimacie, na której nie brakuje słońca przez okrągły rok. Zobaczmy, dlaczego warto wybrać się na wakacje na Kubę poza sezonem - sam się o tym przekonaj:  https://www.lottravel.com/wakacje/adult:2,destination-codes:21_,duration-from:1,duration-to:14,xcode:152329,szczegoly.html.

Wakacje na Kubie jedyne w swoim rodzaju

Najlepszym okresem na zwiedzanie Kuby są miesiące od listopada do kwietnia, ze względu na tropikalny klimat i występowanie pory suchej i deszczowej. A dlaczego w ogóle warto wybrać się na Kubę? Przede wszystkim ze względu na obecne tu zabytki i kolonialną zabudowę rodem z lat 60. Każdy miłośnik zwiedzania z pewnością zakocha się w stolicy Kuby, Hawanie. Z kolei dla pasjonatów kubańskiej kultury i sztuki głównym celem powinno być miasto w środkowej części wyspy, mianowicie Trinidad. Jeżeli zaś zależy nam na odpoczynku na plaży wśród lazurowych wód, koniecznie powinniśmy wybrać się na niewielką wysepkę Cayo Levis. Oprócz wspaniałych widoków, pięknej pogody i przestronnych plaż, na Kubę przyciąga także wyjątkowa lokalna kuchnia. Turyści cenią sobie jej aromatyczne nuty i połączenia kuchni europejskiej, kreolskiej i afrykańskiej. Prawdziwym rarytasem na Kubie jest wieprzowina podawana z ryżem i czarną fasolą. Będąc na wakacjach na Kubie, nie można nie spróbować również deseru z miąższu kokosa oraz potrawy ze smażonych, zielonych platanów.

O czym pamiętać, planując wakacje na Kubie?

Planując wyjazd na Kubę, zwłaszcza po raz pierwszy, musimy zadbać o kilka szczegółów. Jeżeli planujemy wynająć samochód na wyspie, nie powinniśmy z tym zwlekać. Na Kubie panuje większy popyt niż podaż na wynajem aut, w związku z czym może się okazać, że nie będzie możliwości wynajęcia samochodu, jeżeli zajmiemy się tym za późno. Oczywiście możemy poruszać się po mieście taksówkami lub komunikacją miejską, jeśli jednak wolimy samodzielnie poruszać się samochodem, zadbajmy o to odpowiednio wcześnie. Przed wyjazdem na Kubę warto skompletować też własną apteczkę podróżną z niezbędnymi lekami, takimi jak: środki na biegunkę, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, lek przeciwgrzybiczy, antybiotyk na drobne skaleczenia, środki na komary, krem do opalania z dużym filtrem i oczywiście opatrunki. Warto to wszystko mieć już przy sobie, gdyż na Kubie dostęp do lekarstw jest raczej ograniczony.

Wakacje na Kubie w środku zimy to doskonały pomysł na odpoczynek – nie tylko od codziennych obowiązków, ale też jesienno-zimowej aury. Każdy, kto jest spragniony słońca i wypoczynku na plaży, z pewnością powinien się na to zdecydować!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku