Ile razy narzekałeś, że nie masz ani chwili dla siebie? Brakuje Ci czasu na codzienne przyjemności czy odrobinę relaksu? Rozwiązanie jest jedno – naucz się czerpać to co najlepsze z małych przyjemności i chwil dla siebie, a mały relaks czy oddech między obowiązkami będą skutkować zastrzykiem energii. Zobacz jak wykorzystać chwilę tylko dla siebie – to proste.

Relaksujące nowości – muzyki nigdy za wiele

Jednym z najlepszych sposobów na relaks jest muzyka, a właściwie jej słuchanie. Niezależnie od tego czy lubisz stare przeboje czy nowości – muzyki słuchać możesz praktycznie zawsze i wszędzie, totalnie się przy tym relaksując. Co więcej, aby zrelaksować się przy muzyce nie potrzebujesz ogromu wolnego czasu. Wystarczy chwila oderwania się od obowiązków, aby oddać się muzycznym przebojom i zapomnieć o szarej codzienności.

 

Dobra książka i chwila zapomnienia

Mała ilość czasu wystarczy też, aby odpocząć przy chociażby paru stronach ulubionej lektury. Nie narzekaj, że nie masz czasu czytać. Chwilę tylko dla siebie wykorzystaj właśnie na dobrą książkę. Czytanie jako relaks spodoba się także tym, którzy nie lubią nowości – muzyki, kina czy teatru. Pożeracze książek zgodnie przyznają, że relaks z książką, a nawet zaledwie chwila czytania, potrafią skutecznie ich zrelaksować, dodając nowej energii. Wykorzystaj więc odrobinę czasu na czytanie. Zaserwuj sobie również filiżankę aromatycznej herbaty czy gorącej kawy, która dodatkowo umili chwilę odpoczynku we własnym towarzystwie.

 

Małe przyjemności dla otuchy

Jeśli masz mało czasu dla siebie, musisz nauczyć się wykorzystywać praktycznie każdą wolną chwilę na relaks. To oznacza również cieszenie się z małych przyjemności, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Pracując przez cały dzień, zadbaj o krótkie przerwy. Poświęć je wtedy w całości relaksowi i zapomnij na chwilę o pracy i związanych z nią obowiązkach. Do małych przyjemności zaliczamy także m.in. spotkanie z przyjaciółką, jesienny spacer, czas spędzony z bliskimi czy parę ćwiczeń rozluźniających, które możesz wykonać praktycznie wszędzie. Naucz się wykorzystywać dobrze czas dla siebie i czerpać radość z małych przyjemności, które również staną się źródłem relaksu i dodatkowej energii.

Maksymalnie wykorzystanie chwili tylko dla siebie, na długo doda Ci energii. Filiżanka herbaty, wypita w ulubionym fotelu czy przesłuchana playlista skutecznie wprowadzą Cię w dobry nastrój. Po chwili relaksu z przyjemnością powrócisz do swoich codziennych obowiązków. Nie unikaj przerw w pracy i nie spędzaj ich byle jak. To chwila tylko dla Ciebie, o którą musisz prawidłowo zadbać. Skup się przez moment na sobie i własnych potrzebach, a wydajny relaks i dodatkowa energia przyjdą o wiele łatwiej, szybciej i efektywniej.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku