Torebka nie przez przypadek nazywana jest przyjaciółką kobiety. Zawsze pod ręką, zawsze ma (a na pewno mieć powinna) to, czego kobieta w danym momencie potrzebuje. Dla laika każda torebka jest taka sama. Różnią się one co najwyżej kolorem bądź materiałem, z którego powstały. W praktyce jednak wyróżniamy wiele ich rodzajów dostosowanych do różnych potrzeb kobiety.

Małe jest piękne

Wristlet, czyli bransoletka, envelope (koperta) oraz cluth (kopertówka) to trzy rodzaje torebek, które charakteryzują się niewielkim rozmiarem. Bransoletka to swoista alternatywa dla portfela czy kosmetyczki. Zaprojektowana tak, by pomieścić jedynie drobne, potrzebne rzeczy, jak kluczyki lub szminkę, swoją nazwę zawdzięcza uchwytowi, który zaplatamy na nadgarstku. Koperta to z kolei model, który nie posiada uchwytu. Jak wskazuje nazwa, przypomina kopertę i mieści drobne przedmioty. Jest idealna do wyjścia na miasto czy na nieformalne spotkania. Z kolei kopertówka to typowa torebka wieczorowa pasująca do eleganckich kreacji i stylu casual.


Torby noszone przez ramię

Festival i Messenger to z kolei torby dedykowane kobietom, które są w ciągłym ruchu i lubią mieć wszystko przy sobie. Noszone przez ramie, leżące swobodnie na przeciwstawnym biodrze, sprawdzają się zarówno podczas pieszych wycieczek, jak i jazdy rowerem. Wytrzymałe, pakowne, eleganckie, wszystko to sprawia, że są niezwykle popularne. Niebanalne listonoszki na polskim rynku oferuje między innymi marka Wittchen. Torebki Wittchen znajdziemy na przykład w Royal Point, sklepie z ekskluzywnym asortymentem.

Torby od zadań specjalnych

Wśród kobiecych toreb nie może zabraknąć także modeli, przypominających klasyczny worek, w którym na wszystko znajdzie się miejsce. Wśród takich modeli znajdziemy torebki Tote, wykorzystywane głównie jako torby zakupowe, torebki Bucket doskonale komponujące się z zestawem wypoczynkowym (zwiewna sukienka i słomkowy kapelusz) czy torebki Hobo charakteryzujące się specyficznym kształtem półksiężyca.

Torby podróżne

Mówiąc o torbach kobiecych nie sposób nie powiedzieć również o torbach podróżnych. Odwiedzając dobry butik, jak wspomniany wyżej Royal Point, można znaleźć torby podróżne doskonale wpisujące się w oczekiwania współczesnej kobiety. Na kółkach, do ręki, idealne do wypadów za miasto, podróży samolotem czy wyjść na siłownię. Co je wyróżnia? Ciekawy design, doskonałe materiały i niezwykła funkcjonalność.

Bez względu na kreację czy okazję, torba jest nieodzowną towarzyszką kobiecego życia. Dzięki kreatywnym projektantom, a co za tym idzie, różnym jej rodzajom, zawsze doskonale pełni swoje funkcje, zarówno użytkowe, jak i estetyczne.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku