Jeśli Twoja przyjaciółka niebawem wychodzi za mąż, warto pomyśleć o zorganizowaniu wieczoru panieńskiego z tej okazji. Zazwyczaj imprezy tego typu odbywają się na ok. 1 – 2 tygodni przed ślubem, co jest doskonałą okazją, aby nieco odpocząć od intensywnych przygotowań do całej uroczystości i towarzyszącego im stresu.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem podczas przygotowywania całego przedsięwzięcia powinno być ustalenie terminu imprezy oraz listy osób, które mają wziąć w niej udział. Dlatego też konieczna jest konsultacja z przyszłą Panną Młodą. Zapytaj kiedy znajdzie ona wolny czas na wspólną zabawę i które ze swoich koleżanek chciałaby widzieć na swoim wieczorze panieńskim. Na tym jej rola w przygotowaniach powinna się zakończyć. Wybór miejsca imprezy oraz atrakcji należy już do organizatorek, musi jednak uwzględniać upodobania głównej bohaterki wieczoru i jej charakter.

Wybierz miejsce imprezy

Do najbardziej popularnych scenariuszy wieczoru panieńskiego należy impreza w domu, po której panie udają się do klubu, gdzie bawią się aż do rana. Przed wyjściem można zorganizować dodatkową atrakcję – na myśl bardzo często przychodzi występ striptizera, ale nie zawsze będzie to dobrym pomysłem. Wszystko zależy od charakteru przyszłej Panny Młodej. Pamiętajcie, że to przede wszystkim jej wieczór i nawet jeśli większość zgromadzonych chętnie obejrzałaby taki występ, lepiej z niego zrezygnować, gdyby miał nie spodobać się Twojej przyjaciółce, albo ją zawstydzić. Plan wieczoru, gdzie wyjście do klubu jest poprzedzone zabawą w domu to świetny pomysł, bo umożliwia wprowadzenie w życie wielu atrakcji i zaskoczenia Panny Młodej miłymi niespodziankami.

Wspólna zabawa

Jeśli wybieracie scenariusz, w którym impreza rozpoczyna się w domu którejś z przyjaciółek Panny Młodej, możecie przygotować kilka atrakcji. Najbardziej popularne to na pewno „Pytanie czy wyzwanie” (ta zabawa może trwać cały wieczór), ale warto też zastanowić się nad czymś, co nawiązuje do okazji i zmiany stanu cywilnego. Test wiedzy o przyszłym mężu, zadanie polegające na wymienieniu w krótkim czasie pięciu zalet i pięciu wad przyszłej teściowej, oraz inne tego typu atrakcje dostarczają mnóstwa powodów do śmiechu i z pewnością wprawią towarzystwo w dobry nastrój. W domu możecie również wręczyć prezent – najczęściej jest to bielizna, którą Panna Młoda wykorzysta podczas nocy poślubnej. Równie dobrym pomysłem będzie np. karnet do SPA czy kosmetyczki. Zamiast klubu, możecie wyjść do kina, albo restauracji.

Zadbaj o szczegóły

Każde przyjęcie wymaga odpowiedniej oprawy, a tym bardziej impreza, podczas której symbolicznie zostanie pożegnane panieństwo Twojej przyjaciółki. Podczas przygotowań nie zapomnij więc o odpowiednich dekoracjach w domu. Częstym rozwiązaniem są też elementy stroju, które wyróżniają uczestniczki wieczorów panieńskich – mogą to być szarfy, opaski z różkami, albo jednakowe koszulki z dowolnie wybranym napisem.

Szukasz zabawnych gadżetów na wieczór panieński? Sprawdź ofertę Godan Party


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku