Wiele par marzy o tym, by ich ślub był wyjątkowy. Wybór romantycznego miejsca na wesele może mieć na to realny wpływ. W tym artykule polecamy więc trzy obiekty, które powinny przypaść do gustu zakochanym: Zamek Ryn, Pałac Nieznanice oraz Pałac i Folwark Galiny. Wszystkie łączy nie tylko bogata historia, ale i eleganckie, stylowe wnętrza, malownicze otoczenie oraz profesjonalna obsługa.

Prezentacje opisywanych pałaców oraz sal weselnych można znaleźć na tej stronie. Portal www.salenawesela.pl zawiera wizytówki około 460 miejsc na wesele z całego kraju, w tym domy weselne, hotele, restauracje, zamki, pensjonaty czy zajazdy.


Zamek Ryn
Zamek Ryn na Mazurach to zdecydowanie jeden z najciekawszych obiektów w naszym kraju, nie tylko jeśli chodzi o organizację wesela. Majestatyczna budowla pomiędzy dwoma jeziorami wybudowana została w XIV wieku przez rycerzy Zakonu Krzyżackiego. Dziś służy turystom, organizatorom konferencji i eventów a także nowożeńcom. Zadaszony dziedziniec o powierzchni 950 m2 jest idealnym miejscem na uroczyste i niezapomniane przyjęcie, drugiej takiej sali weselnej w Polsce nie znajdziemy. Hotel posiada niezbędne doświadczenie w organizacji wesel o czym świadczy między innymi pierwsze miejsce w plebiscycie Best Hotel Award 2013, w kategorii „Na wesele". Hotel Zamek Ryn to także 350 miejsc noclegowych, kasyno, podziemny basen, przystań żeglarska, Winiarnia. Pary, które zdecydują się na ślub w miesiącu bez litery „r” mogą liczyć na specjalny rabat.

Warto wspomnieć o legendzie, która dodaje zamkowi uroku. Można bowiem spotkać tu ducha Białej Damy, czyli Anny, żony litewskiego księcia Witolda. Zawarł on sojusz z Krzyżakami by zdobyć koronę na Litwie, a gwarancją było pozostawienie na zamku żony i dzieci. Przed słynną bitwą pod Grunwaldem Witold nie zdradził jednak Władysława Jagiełły, więc Krzyżacy w odwecie zamurowali jego bliskich w zamkowych piwnicach.

zamek-ryn-dziedziniec-salenawesela-pl.jpg

Pałac Nieznanice
Pałac Nieznanice położony jest w okolicach Częstochowy. Pierwsze wzmianki o tej posiadłości pochodzą z XVI wieku, jednak przez setki lat nikt nie potrafił jej odpowiednio zagospodarować. W 1878 roku nabył ją Leon Wuensche i przekazał synowi. Ten w okresie I wojny światowej postawił modernistyczną budowlę. Rodzina Wuensche była szanowana nie tylko jako dobrzy gospodarze, ale również za pomoc partyzantom. Po II wojnie światowej w Pałacu Nieznanice mieściło się przedszkole, stołówka oraz świetlica z pierwszym telewizorem w okolicach. Natomiast pod koniec lat 90. prywatni właściciele przeprowadzili remont i otworzyli obiekt turystyczno-biznesowy. Miejsce to jest popularne nie tylko wśród turystów i organizatorów różnego rodzaju eventów czy konferencji, ale i nowożeńców.

Salę Restauracyjną, w której odbywają się wesela, można było zobaczyć w programie Magdy Gessler „Kuchenne Rewolucje”. Po wizycie restauratorki pomieszczenie zyskało elegancki klasyczny wystrój w kolorze kawowym. Sala posiada bezpośrednie wyjście na taras, z którego roztacza się malowniczy widok na park i staw. Otoczenie dodaje tej posiadłości uroku, jest tutaj także ogród japoński z fontanną i oczkiem wodnym.

Pałac Nieznanice dysponuje również bazą noclegową, którą tworzy 16 pokoi w pałacu oraz 12 w pawilonie. Osoby, które po przyjęciu zostają w zabytkowej posiadłości mogą zrelaksować się w SPA.

nieznanice-salenawesela-pl.jpg

Pałac i Folwark Galiny
Majątek w Galinach jest jednym z najstarszych i najlepiej odrestaurowanych przykładów architektury renesansowej w naszym kraju. Wybudowano go w 1589 roku dla barona Botho zu Eulenburga. Początkowo był to obiekt obronny, otoczony fosą, a jedyna droga do niego prowadziła przez zwodzony most. Pod korytem rzeki przebiegała natomiast droga ewakuacyjna - wyjście znajdowało się w pobliskim kościele. Od tego czasu wiele jednak się zmieniło, a najtrudniejsze czasy przyszły wraz z wybuchem II wojny światowej. Hrabia Botho Wendt zu Eulenburg, który był wówczas właścicielem zmarł podczas wywózki na Sybir, a pałac przez kolejne lata niszczał. Dopiero w latach 90. obiekt został uratowany, obecni właściciele zrobili generalny remont. Dziś Pałac i Folwark Galiny to jeden z najciekawszych obiektów wypoczynkowo-konferencyjnych w tej części kraju. W skład kompleksu wchodzi między innymi Pałac, Folwark, Gospoda, Oranżeria, Oficyna, Spichlerz, Stajnie. W Folwarku i Pałacu znajduje się baza noclegowa.

Pałac i Folwark Galiny udostępnia nowożeńcom kilka miejsc na przyjęcie. Jednym z nich jest Sala Ogrodowa, z której wyjście prowadzi bezpośrednio na zadaszony taras oraz do pięknego ogrodu. W ciepłe dni wesele można zorganizować w otwartej oranżerii z bezpośrednim wyjściem na dziedziniec lub też w parku angielskim. Do dyspozycji jest również dwupoziomowa Gospoda z górującą nad nią wieżą zegarową. Blask ognia bijący z kominka i świec w wiszących kandelabrach tworzy wieczorem niesamowity klimat.

salenawesela-pl-galiny.jpg

Artykuł został przygotowany przez serwis www.salenawesela.pl specjalizujący się w promocji obiektów i sal weselnych z całej Polski.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku