W tym artykule przedstawiamy propozycje szkoleń dla kobiet. Są to zarówno szkolenia zawodowe, związane z rozwojem osobistym, jak i typowo hobbystyczne.

Propozycje wszystkich szkoleń znajdą Państwo w serwisie www.szkolenia24h.pl pod tym linkiem.

Jednym ze szkoleń, które warto zrobić jest trening asertywności. Zwłaszcza kobiety, które mają trudności z odmawianiem, stanowczym wyrażaniem swojego zdania powinny zainteresować się tą propozycją. Na kursie uczestniczki ćwiczą zachowania pozwalające przezwyciężyć bariery w kontaktach z innymi ludźmi. Zdobyta wiedza przyda się zarówno w życiu zawodowym (np. gdy szef narzuca nam dodatkowe obowiązki) jak i w sprawach rodzinnych (np. kiedy teściowa chce wymusić jakąś decyzję). W programie szkolenia znajdują się zagadnienia teoretyczne, jak pojęcie asertywności, autodiagnozy, jak i praktyczne, w tym techniki asertywnej odmowy, wyrażania krytyki oraz wykorzystanie wiedzy do efektywnego budowania relacji interpersonalnych.

Ciekawą propozycją szkolenia dla kobiet związanym ze sferą mentalną jest również szkolenie typu „zwalczanie stresu”, „zarządzanie stresem”. Uczestniczki dowiedzą się podczas zajęć, że kontrolowany stres może być pozytywnym zjawiskiem, a negatywne skutki przynosi jedynie zbyt silny lub długotrwały stres. Stres umiarkowany pozwala radzić sobie z wymaganiami adaptacyjnymi otoczenia i rozwijać psychikę. Kurs pomaga zrozumieć istotę stresu, radzić sobie z nim w codziennych sytuacjach - w pracy, domu, szkole, czy podczas postoju w korku. Z pewnością jest lepszym, tańszym, a przede wszystkim zdrowszym sposobem na spokojny sen niż alkohol czy tabletki.

Kobiety szukające pracy jako sekretarka powinny zainteresować się kursem dotyczącym tej profesji. Jego celem jest przygotowanie uczestniczek do pracy oraz przedstawienie zasad funkcjonowania sekretariatu. Wbrew pozorom, sekretarka to bardzo odpowiedzialne stanowisko, na którym potrzebna jest między innymi odpowiednia organizacja, znajomość techniki i zasad tworzenia pism oraz właściwa komunikacja z współpracownikami i klientami.Na szkoleniu są poruszane zagadnienia dotyczące zasad funkcjonowania sekretariatu, urządzeń biurowych, organizacji obiegu pism, korespondencji w firmie czy wizerunku sekretarki.

Sekretariat jest pierwszym punktem kontaktu z firmą, dlatego kurs dla profesjonalnej sekretarki można powiązać ze szkoleniem dotyczącym kreowania i stylizacji wizerunku. Nie ma co ukrywać, że wygląd odgrywa ogromną rolę w wielu zawodach, zwłaszcza tych opartych na bezpośrednich kontaktach z ludźmi. Na szkoleniu tego typu kobieta dowie się jaka jest rola wizerunku w autoprezentacji (np. pierwsze wrażenie, komunikacja niewerbalna), jak kreować wizerunek i własny styl – zarówno jeśli chodzi o makijaż, fryzurę, jak i zasady doboru ubioru do typu sylwetki czy komponowanie garderoby na różne okazje.

Warsztat florystyczny skierowany jest zarówno do dziewczyn zajmujących się zawodowo florystyką, ale też do kobiet, które lubią spędzać wolny czas w ogródku czy na działce. Uczestniczka kursu dowie się jak pielęgnować kwiaty doniczkowe i cięte, jak układać bukiety z żywych roślin czy wiązanki okolicznościowe, jak dekorować stół, itp.

W ostatnich czasach dużą popularnością cieszą się kursy tańca. Nic dziwnego - taniec jest świetnym sposobem na wypracowanie pięknej sylwetki, a w dodatku pozwala miło spędzić czas i oderwać się od codziennych obowiązków. Dla singielki dodatkowo jest to dobra okazja, by kogoś poznać, w końcu nic tak nie zbliża dwoje ludzi jak taniec. Kobieta w związku może natomiast wybrać się na kurs tańca z partnerem... w ten sposób wiele par przygotowuje się np. do pierwszego tańca na wesele.

To zaledwie część szkoleń, które są skierowane do kobiet. Wśród propozycji można wymienić jeszcze kursy kosmetyczne, fryzjerskie, dla recepcjonistek, wychowawców kolonijnych, dietetyków czy księgowych. Możliwości jest wiele, warto więc je wykorzystać.

Artykuł został przygotowany przez serwis www.szkolenia24h.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku