Wiadomo nie od dziś, że piękne i zadbane dłonie to prawdziwa wizytówka człowieka. I tę szczególną dbałość powinno być widać także na dłoniach kobiecych, delikatnych i niezbyt dużych, nie tylko gładkich i miękkich, ale również prezentujących starannie pomalowane paznokcie.

Paznokciowe LOVE

Coraz więcej pań świadomych swojego naturalnego piękna i kobiecości decyduje się na regularne wizyty u kosmetyczki. Kobiety pragną nie tylko atrakcyjnie wyglądać. Chcą także szczycić się pięknymi dłońmi i pokazywać światu, że właśnie o nie potrafią kompleksowo zadbać. Starannie pomalowane i zadbane paznokcie to wizytówka kobiety świadomej swojej wartości i potrafiącej podkreślać to, co dla niej istotne. Piękne paznokcie zaś to nie tylko niełamliwa i mocna płytka, ale także efektowny wzór czy kolor.

 

Zdobienie paznokci na wiele sposobów

Spośród najpopularniejszych obecnie technik zdobienia paznokci niepodzielny prym wiodą metoda hybrydowa, akrylowa oraz żelowa. Ozdabianie paznokci doczekało się też specjalistycznej nazwy – określane nail art pozwala na dobór wyjątkowych ozdób na płytkę paznokciową według własnego uznania czy pomysłu.

 

Nowoczesność w unikatowej formie zaklęta

Różnorodność produktów do malowania paznokci, rodzajów lakierów, ich bogatej kolorystyki i możliwości przyprawić mogą o zawrót głowy – z zachwytu oczywiście. O tym, co obecnie w modzie paznokciowej, już poniżej.

 

Paznokcie markerem zdobione

Wydawać by się mogło, że tylko nieduże dziewczynki malować mogły sobie mazakami paznokcie. Nic jednak bardziej mylnego! Teraz ozdoby na paznokcie, wymarzone wzory i symbole, wymalować można właśnie specjalistycznym markerem. Flamaster dostępny jest w trzech kolorach i pozwala na wymalowanie dowolnej aplikacji.

Ciekawym pomysłem na oryginalną aplikację na paznokciach będzie stamping. Choć brzmi dość egzotycznie, to nic innego jak za pomocą specjalnych blaszek umieszczonych w pieczątce, tworzenie wzorów, stempelków na płytce paznokcia. Korzystając z bogatej oferty sklepów internetowych poświęconych dodatkom do paznokci, kupić można gotowe zestawy do stampingu właśnie.

 

Paznokcie na modowym wybiegu

Wzory i przenikające się kolory na paznokciach przypominać mogą prawdziwy wybieg mody. Bo i tu, podobnie jak w przypadku modelek, efektownie zagospodarowana płytka paznokciowa stanowi prawdziwą gwiazdę.

Wśród najczęściej wybieranych akcesoriów do zdobienia paznokci królują kryształki i cyrkonie, nadające płytkom pożądanego efektu błysku, folie ozdobne, często transferowe, z ciekawym i niepowtarzalnym motywem, pięknie prezentujące się zarówno na paznokciach żelowych, jak i akrylowych.

 

Współcześnie ozdabianie paznokci jest prawdziwą sztuką, a mistrzyniami w tym fachu są nie tylko doskonałe kosmetyczki, ale stylistki. Prawdziwą sztuką jest bowiem dobór takiej ozdoby do paznokci, by zdobiła na długo i wywoływała okrzyki zachwytu u innych kobiet.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze sklepem Em-nail.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku