Myślisz, że dobrze znasz swojego partnera albo grono swoich najbliższych przyjaciół? Ta gra może sprawić, że nawet ludzie z którymi znacie się jak łyse konie, zaskoczą cię i to nie raz. Gra Ego to świetna zabawa skonstruowana w ten sposób, aby bliscy znajomi stali się sobie jeszcze bliżsi.

Zbliża się jesień, spotkania towarzyskie w plenerze powoli zaczynamy zastępować imprezami w domu. Jeśli nie jesteś zwolenniczką tak zwanych domówek, podczas których głównym punktem programu jest siedzenie przy stole, zainteresuj się możliwościami, jakie niosą popularne gry planszowe – na przykład gra Ego.

Na czym polega gra Ego?

Zasady są bardzo proste, co ma ogromne znaczenie podczas spotkania towarzyskiego. Nie ma ryzyka, że ktoś znudzi się lub zniechęci, nie rozumiejąc reguł. Gracz losuje jedno z 400 niebanalnych pytań, a następnie odczytuje je na głos. Zaznacza odpowiedź tak, aby pozostali uczestnicy jej nie poznali. Pozostali gracze mają za zadanie odgadnąć, jak brzmiała odpowiedź. Mogą obstawić odpowiednią liczbę żetonów w zależności od tego, jak bardzo są pewni, że odgadują poprawnie. Zasady są tak skonstruowane, że nie opłaca się oszukiwać. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który najlepiej rozpracuje swoich przeciwników.

W czym tkwi radość gry?

Gra Ego złożona jest z ciekawych pytań, które są tak skonstruowane, aby uczestnicy gry mogli lepiej się poznać. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 14 roku życia.

Co zaś może się wydarzyć podczas rozgrywki? Salwy śmiechu oraz niejedno zaskoczenie. Większość pytań prowokuje późniejsze dyskusje, będąc świetnym sposobem na lepsze poznanie poglądów i przekonań znajomych z paczki. Rozgrywka nie jest długa – trwa do 30 minut, nie ma zatem szansy, że zdążycie się znudzić. Zestaw zawiera aż 220 dwustronnych kart z pytaniami, nie macie więc także szansy poznać całego repertuaru. Dzięki temu gra przez cały czas będzie dynamiczna i ciekawa.

W co jeszcze możesz zagrać?

Jeśli spodoba ci się taki sposób na spotkanie ze znajomymi, możesz przetestować kilka innych gier. Bardzo popularne są teraz planszówki, które wymagają strategicznego myślenia – na przykład Santiago, Osadnicy z Catanu lub Kolejka. Innym ciekawym pomysłem na grę towarzyską mogą być Kalambury albo gra 5 sekund. Zasady tej ostatniej pozycji wymagają od graczy refleksu i skupienia. Uczestnicy mają 5 sekund na odpowiedź na pytanie lub decyzję, aby przekazać ruch innemu graczowi. Pozwala to utrzymać uwagę wszystkich uczestników, co jest gwarancją udanego spotkania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku