Platformy społecznościowej wymiany walut to przede wszystkim ogrom korzyści dla użytkowników. Względem takich rozwiązań, jak kantory stacjonarne, są one bardziej opłacalne w każdej kwestii. Jeżeli jeszcze nie korzystasz ze społecznościowej wymiany, to być może warto się nią zainteresować. Zaoszczędzisz dzięki niej zarówno pieniądze, jak i czas.

Jakie serwisy?

Największą w Polsce platformą do społecznościowej wymiany walut jest: https://www.walutomat.pl/ . To właśnie z niego najbardziej polecamy korzystać. Jest to bowiem platforma obecna na rynku już od bardzo długiego czasu i posiadająca naprawdę wielu zadowolonych z jej usług klientów. Łącznie zebrało się ich już ponad 190 tysięcy, co jest naprawdę sporą liczbą. Bardzo mocno przekłada się to również na sam komfort korzystania z serwisu.

Jeżeli ktoś nie wie, to społecznościowa wymiana walut polega dokonywaniu transakcji pomiędzy samymi użytkownikami, a nie tak jak w kantorze pomiędzy firmą a użytkownikiem. Dlatego też najbardziej polecany jest Walutomat, ponieważ zwyczajnie korzysta z niego najwięcej osób i wymiany przebiegają bardzo sprawnie. Platforma od każdej transakcji pobiera prowizję wynoszącą maksymalnie 0,2%. Nie jest to dużo, a zważywszy na często bardzo atrakcyjne kursy wymian, rozwiązanie jakim są społecznościowe platformy wymiany walut i tak jest bardzo opłacalne.

Bezpieczeństwo

Wykonywanie wymian społecznościowych to oczywiście pełne bezpieczeństwo. Wyżej wymieniony serwis Walutomat, korzysta z dokładnie tych samych protokołów szyfrujących SSL, co banki. W dodatku każdy użytkownik ma dostęp do narzędzi autoryzacyjnych w postaci kodów SMS. Aby potwierdzić transakcję, należy podać specjalny kod, do którego dostęp ma tylko i wyłącznie klient. Podczas dokonywania wymiany możesz być zatem pewien, że Twoje pieniądze nie zginą i wszystko przebiegnie bez najmniejszego problemu.

Opłacalność

Rozwiązanie jakim są społecznościowe platformy wymiany to również bardzo wysoka opłacalność. Użytkownicy nie mają w żaden sposób narzuconych kursów, po których mają sprzedać walutę, co w praktyce wiąże się z tym, że proponują oni naprawdę atrakcyjne stawki. Takie, po których wymiana należy do bardzo korzystnych. Jedyną opłatą za przewalutowanie jest prowizja, która w Walutomacie - jak to już było wspomniane - wynosi jedynie 0,2% wartości transakcji.

Podsumowanie

Wymiana za pomocą społecznościowych platform to zatem same plusy i jak najbardziej warto na nią postawić. W wielu sytuacjach wiąże się z ogromnymi korzyściami, często wypadając nawet lepiej od kantorów online, które już i tak są bardzo opłacalne. Od ofert banków oraz kantorów stacjonarnych jest natomiast zawsze znacznie lepsza. Przy korzystaniu ze społecznościowej wymiany zaoszczędzisz również sporo czasu na wymianach waluty i będziesz mógł wykonać transakcję z każdego miejsca na ziemi.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku