Świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia i funkcjonowania w zgodzie z naturą z roku na rok staje się coraz większa. Coraz częściej rezygnujemy ze zdobyczy nauki i techniki, by skłonić się w stronę tego, co naturalne. Kiedy uświadamiamy sobie jak wiele szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu, zaczynamy szukać sposobu, by choć niewielką ich część wyeliminować lub zastąpić naturalnymi rozwiązaniami.

W zgodzie z naturą

 

Wiemy już, że popularne gazowane napoje zawierają w sobie mnóstwo cukru i sztucznych barwników, że zamiast białego chleba warto wybierać ten pełnoziarnisty, z mąki razowej. Jak jednak wyeliminować wszechobecną chemię, z którą na co dzień mamy styczność w środkach do prania, sprzątania i odświeżaczach powietrza, a która nie jest obojętna dla naszego zdrowia? O ile w dwóch pierwszych kwestiach trudno na razie znaleźć naprawdę skuteczne i naturalne rozwiązania, o tyle jeśli chcemy by nasz dom pięknie pachniał bez chemicznych, sztucznych środków, warto rozejrzeć się za dostępnymi na rynku produktami, które wypełnią nasz dom pięknym zapachem i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji.

 

Woski i świece – naturalne odświeżacze powietrza

 

By jak najdłużej cieszyć się w naszych domach ulubionym aromatem warto zainwestować w świece, woski lub pałeczki zapachowe. Trzeba być jednak bardzo uważnym przy ich wyborze – na  rynku mamy obecnie cały szereg tego typu produktów – można je dziś znaleźć w każdym markecie. Kiedy jednak spojrzymy na skład (o ile producent w ogóle umieści na opakowaniu taką informację), często próżno szukać w nich naturalnych składników, a kiedy zaczynamy ich używać zamiast zadeklarowanego przez producenta na etykiecie aromatu cytrusów wyczuwamy woń przypominającą popularne środki do czyszczenia toalet. Dodatkowo większość dostępnych na rynku świec składa się głównie z parafiny, która jak wykazały badania w procesie spalania wydziela toksyczne substancje, mogące poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu.

 

Gra warta świeczki

 

Warto więc rozejrzeć się w internecie w poszukiwaniu produktów, które wypełnią nasz dom pięknym zapachem bez całej tej chemicznej otoczki. Prawdziwą perełką na rynku tego typu artykułów są świece, woski i dyfuzory zapachowe amerykańskiej marki Yankee Candle. Świece te dostępne są w szklanych słojach. Producent deklaruje, że do wyrobu swoich świec używa tylko naturalnych składników – wosku sojowego oraz pokaźnych ilości olejków zapachowych naturalnego pochodzenia. Nawet knot w świecach Yankee Candle jest wykonany z naturalnej bawełny. Świece zapachowe tej firmy, w zależności od rozmiaru mogą palić się nawet do 150 godzin i nawet długo po zgaszeniu uwalniają jeszcze swój aromat.

Woski Yankee Candle także wykonane są z naturalnych składników i zawierają jeszcze bardziej skoncentrowaną dawkę naturalnych olejków eterycznych niż świece, przez co ich zapach jest jeszcze intensywniejszy i dłużej utrzymuje się w pomieszczeniu.

Zamiast tradycyjnych odświeżaczy w aerozolu czy sztucznie barwionych parafinowych tea-lightów warto więc rozważyć zakup świec zapachowych dobrej jakości, wykonanych z naturalnych składników. Pozwoli nam to dłużej cieszyć ich pięknym zapachem i uniknąć kolejnej dawki szkodliwych chemicznych substancji w naszym otoczeniu.

 

Świece, woski i akcesoria Yankee Candle znajdą Państwo w sklepie internetowym Świeczki Warte.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku