Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Wiedzą o tym nawet najmłodsi! Musi być ono przede wszystkim zdrowe i sycące. Najlepiej to zadanie wykona owsianka, która zawiera mnóstwo witamin i składników odżywczych. Bardzo często traktujemy ją jako fit śniadanie!

Najważniejszym składnikiem są płatki owsiane, górskie lub błyskawicznie. Nasze owsianki możemy przygotować także z innych produktów dostępnych na rynku np. płatków żytnich lub jaglanych. Wystarczy do nich dodać mleko, jogurt lub po prostu wodę i wszystko wymieszać. Będzie jednak miała o wiele lepszy smak, jeśli dodamy do niej cynamon, wiórki kokosowe lub aromat waniliowy.

Najlepszym dodatkiem do owsianki są owoce sezonowe. W zależności od pory roku można korzystać z truskawek, jagód, porzeczek, kiwi i bananów. Warto polać je odrobiną syropu klonowego. Ważne, aby śniadanie nie tylko było zdrowe, ale także cieszyło nasze oko. Do tego wystarczy odpowiednia miseczka, w której zawsze będziemy jeść pożywne śniadania.

Śniadaniowy klasyk

Dla osób, które skupiają się na kolorze owoców, polecamy miseczki jednokolorowe - najczęściej są białe i kremowe. Niektóre z nich mają klasyczne kształty, inne są w stylu angielskim, a jeszcze inne mają nowoczesny design. Dobierzcie taką, jaka będzie odpowiadała Waszemu charakterowi. Miseczki mogą być porcelanowe oraz ceramiczne. Te pierwsze możemy umieszczać w zmywarce oraz kuchence mikrofalowej, natomiast ceramicznych naczyń nie powinniśmy długo moczyć.

W kolorach tęczy

Dla osób, którym w życiu wciąż za mało kolorów proponujemy wybór miseczek kolorowych. Mogą one idealnie wpasować się także w wystrój naszej kuchni w odsłoniętej szafce. Piękno i funkcjonalność w jednym!

Na skróty: Miseczki w sklepie DUKA

Graficzny poranek

Miseczki porcelanowe i ceramiczne znajdziemy także w wielu wzorach graficznych. Kropki, paski, kryształki… Każdy znajdzie wzór odpowiedni dla siebie. Śniadanie w tak dobranym naczyniu będzie nie tylko przyjemniejsze, ale także da energię i inspiracje na cały dzień!

Śniadania gościnne

Jeśli wasi znajomi zostają na noc lub przychodzą z wizytą z samego rana - zaproście ich na śniadanie! Jedzenie z rodziną lub najbliższymi przyjaciółmi naładuje wasze akumulatory do intensywnego działania. Warto wtedy zaopatrzyć się w zestawy miseczek tak, aby każdy mógł spróbować owsianki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kiwi
Płatki owsiane kcal szklanka

Wersja do druku