Wiele osób przy wyborze zegarka stawia na marki z długoletnim doświadczeniem. Często jednak jesteśmy świadkami narodzin zupełnie nowej historii, której grzech nie przyjrzeć się z bliska. Uwadze na pewno nie powinna w ostatnich latach umknąć działalność młodziutkiej firmy Daniel Wellington, w której drzemie prawdziwy fenomen i wcale nie gryzie się z prostotą jej produktów.

I może o to właśnie chodzi? Może poszukujemy piękna w czystej postaci, bez przepychu i zbędnych dodatków? Minimalizm to właśnie najważniejsza cecha zegarków Daniel Wellington. Składa się na nią ultracienka koperta oraz charakterystyczny pasek typu nato w przeróżnych kolorach. To właśnie wymienne paski są tutaj jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów. Mimo, że wiele modeli wyposażono także w paski skórzane, nie sposób pomylić ich z żadną inną marką.

Firma Daniel Wellington powstała w roku 2011 w Szwecji. O wszystkim zadecydowało jedno spotkanie. Założyciel firmy Filip Tysander w czasie jednej z podróży spotkał przypadkiem brytyjskiego dżentelmena miłującego sobie zwłaszcza zegarki retro. Był nim ... Daniel Wellington. W takim stopniu zainspirowały one Tysandera, że postanowił on stworzyć zegarki z klasą i wyrafinowaniem, z drugiej - ponadczasowe i cechujące się minimalizmem. Tak powstały zegarki Daniel Wellington.

Uwielbiane na całym świecie zegarki Daniel Wellington pochodzą z trzech różnych serii.

Classic to absolutnie klasyczne modele. Cienka koperta w kolorze srebra lub złota chroni białą tarczę ze słupkowymi indeksami. Nie zabrakło charakterystycznego logo z odwróconą literką „D”. Skórzane paski mają tradycyjne kolory brązu lub czerni. Te plecione, parciane to najczęściej kombinacja bieli i granatu, przełamana nutką różu lub bordo.

Classy to wyjątkowa, kobieca kolekcja. Damskie zegarki z kopertami o różnych rozmiarach to modele wyposażone w błyszczące kryształki Swarovskiego, które pełnią rolę indeksów.

Seria Dapper zabłysnęła za to wskazówkami w odcieniu głębokiego błękitu. Dodatkowo wyróżnia się rzymskimi cyframi na tarczy oraz okienkiem datownika.

Marka rozkochała w sobie media społecznościowe, a zegarki są często podstawą fantastycznych foto-kompozycji jej wiernych fanów, których rzesza jest coraz większa. Zegarki zapewniły sobie też mocne miejsce na podium ulubionych dodatków Pań i Panów. Nic dziwnego – są niezwykle uniwersalne, wygodne a przy tym eleganckie. Mogą towarzyszyć przy naprawdę różnych okazjach. Dlatego też poszukując zegarka, który ma się przede wszystkim ładnie prezentować warto zerknąć na ofertę marki Daniel Wellington. Wśród trzech kolekcji każdy może znaleźć model, który zauroczy go tak samo, jak setki tysięcy innych ludzi na całym świecie.

Zegarki dostępne są od jakiegoś czasu w Polsce. Można je kupić m.in. za pośrednictwem sklepu internetowego zegarek.net. W ofercie znalazły się zarówno zegarki damskie jak i męskie.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pumpernikiel indeks glikemiczny

Wersja do druku