Zaskakujące jest jak wiele osób korzysta z nowych technologii mobilnych wciąż męcząc się z cyklicznymi doładowaniami na kartę. Niektórym ten sposób zarządzania swoim kontem telefonicznym sprawia większą wygodę i generuje oszczędności. Ale niewiele osób zwraca uwagę jak wiele korzyści można czerpać z doładowania konta przez internet.

Zdrapki wyszły z mody

Każdy wie jak doładować konto na kartę, ale mało kto kupował doładowania przez internet. Obecnie oprócz tak zwanych zdrapek, czyli kart z zakrytym kodem, który należy odkryć mamy jeszcze drukowane paragony z numerem do wpisania. Jest to metoda banalnie prosta, ale przy jej zakupie nie dostajemy żadnego bonusu. Płacimy za tyle ile chcemy „wydzwonić”. Natomiast internet daje niższe kwoty doładowań przy standardowych cenach 10, 20 czy 50 złotych. Jeżeli posiadacie konto w banku, który nie pobiera opłat za przelewy wychodzące macie możliwość oszczędzić kilka lub kilkanaście złotych każdego miesiąca. Większość banków posiada tak zwane punkty payback, które można wymienić na doładowanie telefonu. Bardzo ważne są także środki promocyjne, czyli darmowe minuty, smsy lub ilość pamięci do wykorzystania w internecie. Takie środki są często wyższe przy zakupie online. Zakup doładowania przez internet jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów, który wykonasz nie tylko na komputerze, ale również poprzez urządzenie mobilne podłączone do Internetu.

Abonament dla oszczędnej rodziny

Przez wiele lat byłem przeciwnikiem abonamentu, ponieważ nie dzwoniłem zbyt często i nie wydawałem większości pieniędzy na koncie. Gdy założyłem rodzinę w końcu przekonałem się nad jego wyższością. Gdy wraz z żoną i dziećmi jesteście w jednej sieci komórkowej możecie tylko zyskać. Posiadanie tej samej taryfy nie zawsze jest wymagane. Zwykle będąc w jednej sieci (na przykład Orange), dzwonicie do siebie za darmo. Wykupując ten sam rodzaj abonamentu dla dwóch lub trzech osób, opłaty miesięczne mogą być jeszcze niższe. Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o wygodzie płacenia. Każdy fizyczny oddział sieci komórkowej ma swój punkt opłat. Chociaż wcześniej wspomniana metoda przelewu przez internet banking jest najwygodniejsza i nie wymaga zawracania sobie głowy późniejszym staniem w kolejce do kasy.

Umowa przez internet na lepszych warunkach

Zaskakują Cię niższe ceny i lepsze oferty na stronie internetowej twojej sieci komórkowej? Utrzymanie strony www jest tańsze niż opłacenie fizycznej siedziby oraz pracowników obsługi klienta. Tym samym sprzedaż urządzeń, doładowania pre-paid oraz nowe umowy abonamentowe są niższe od tych z salonów fizycznych. Podpisana przez internet umowa jest ważna fizycznie, dlatego  nie ma strachu o gwarancję na nowego smartfona, czy chęć późniejszej zmiany taryfy i rozszerzenia usług. Do salonu sieci komórkowej warto wybrać się na pierwsze konsultacje, a umowę najlepiej podpisać na warunkach strony internetowej. W końcu żyjemy w czasach smartfonów, szybkiego internetu i hotspotów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku