Depilacja laserowa to zabieg, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Najchętniej wykonują go kobiety, ale nie tylko. Jest wielu mężczyzn, którzy poddali się depilacji laserowej w celu na przykład regulacji kształtu zarostu (usunięcia pojedynczych włosków, które rosną na policzkach).

Usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy lasera to stosunkowo nowy zabieg w Polsce, wykonywany od mniej więcej kilkunastu lat. Najłatwiejszy dostęp do niego mają osoby mieszkające w dużych miastach i korzystające z usług dobrych gabinetów kosmetycznych. Tak samo jak w przypadku innych nowoczesnych zabiegów, tak i wokół depilacji laserowej, pojawiło się wiele mitów, które dzisiaj chcielibyśmy obalić.

Mit nr 1 – Depilacja laserowa boli

Pierwsze zabiegi wykonywane na pierwszych laserach rzeczywiście były dość nieprzyjemne. Miało to związek nie tylko z możliwościami, jakie daje urządzenie, ale również z umiejętnościami personelu, który wykonuje zabieg. W dzisiejszych czasach, w których najlepsze gabinety kosmetyczne używają nowoczesnych laserów z końcówkami chłodzącymi (np. szafirowa końcówka ICE w laserze Soprano ICE), zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Mit nr 2 – Trzeba wykonać kilkanaście zabiegów, by osiągnąć trwały efekt

Ten mit wziął się stąd, że wiele osób myli depilację laserową laserem diodowym (laserem lekarskim), o której tutaj mówimy, z depilacją laserem kosmetycznym, niskoenergetycznym. W tym drugim przypadku nawet po wykonaniu kilkunastu zabiegów efekt nie będzie zadowalający. Depilacja laserem diodowym jest w pełni skuteczna. Całkowite usunięcie owłosienia z danej partii otrzymujemy po 3-6 zabiegach. Jest to związane z tym, że włosy rosną w trzech fazach wzrostu, a laser usuwa tylko te, które aktualnie znajdują się w jednej z nich. Stąd konieczność wykonania minimum trzech zabiegów, by usunąć wszystkie włosy. Czasem trzeba zrobić jeszcze 1,2 lub 3 zabiegi, które mają na celu usunięcie tych włosów, które najzwyczajniej zostały pominięte przez ludzkie oko.

Mit nr 3 – Depilację laserową można wykonać w lecie

Nie zalecamy wykonywania zabiegów depilacji laserowej w lecie, ponieważ opalony naskórek jest przeciwwskazaniem. Chyba, że myślimy o depilacji pach lub strefy bikini, czyli obszarów nienarażonych na oddziaływanie promieni słonecznych. Trzeba pamiętać, że depilując opaloną skórę narażamy się na wystąpienie przebarwień, nadwrażliwości, a nawet delikatnych ran.

Skuteczna depilacja laserowa w Krakowie

Instytut J’adore, mający swą siedzibę w Krakowie, oferuje zabiegi depilacji laserowej laserem diodowym z chłodzącą końcówką, w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy ten gabinet wszystkim osobom, które chcą trwale usunąć owłosienie u profesjonalisty.
Zobacz ofertę salony kosmetycznego J'adore Instytut i przekonaj się ile możesz zyskać (https://jadoreinstytut.com/depilacja-laserowa/)

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku