Grillowanie należy do przyjemnych rozrywek, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz świeci słoneczko i panuje wysoka temperatura. Po co męczyć się przy kuchence i gotowaniu obiadu, jeżeli wszyscy razem możemy spędzić czas na świeżym powietrzu i zjeść smaczne, grillowanie potrawy, których przygotowanie nie będzie wymagać od nas większego wysiłku. Jeżeli jednak chcemy zjeść przede wszystkim zdrowo, to musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji grilla, czyli głównie o jego dokładnym czyszczeniu po każdym użyciu. Dzisiaj podpowiemy jak skutecznie wyczyścić grill.

Kiedy czyścić grill?

Odpowiedź na to pytane może być tylko jedna – zaraz po zakończeniu grillowania. Wtedy będzie nam po prostu najłatwiej wyczyścić wszelkie zabrudzenia. Im bardziej to odłożymy, tym trudniej będzie nam doprowadzić grill do stanu użyteczności, a to głównie dlatego, że brud zaschnie i będziemy musieli się sporo namęczyć przy szorowaniu.

Oczywiście możemy ułatwić sobie tą czynność i zakupić grill, który nadawać będzie się do czyszczenia w zmywarce. Gdzie jednak taki grill znaleźć? Na rynku niedawno pojawiła się całkiem nowa propozycja, czyli Lotus Grill – grill nowej generacji. Jest on nie tylko ekologiczny, ale równie łatwy w czyszczeniu. Lotus Grill składa się z kilku części, które bardzo łatwo można rozmontować. Każdą z nich możemy włożyć do zmywarki i nastawić odpowiedni program, reszta zrobi się już bez naszego udziału. Jak widać Lotus Grill jest w tym wypadku wręcz idealny.

Czym czyścić grill?

Druga bardzo ważna kwestia to środki do czyszczenia grilla, nie możemy go bowiem myć byle czym. Wiele środków chemicznych zawiera w sobie silne substancje żrące, które mogą go najzwyczajniej uszkodzić, a tego przecież nie chcemy. Regularne czyszczenie rusztu sprawia, że nie musimy się zbyt wiele głowić, wystarczy jedynie woda i gąbka. Do trudniejszych zabrudzeń przyda nam się z pewnością druciana ścierka oraz odrobina mydła. Warto także do dokładnym umyciu, osuszyć wszystkie elementy grilla za pomocą ręcznika papierowego.

Elementu wykonane ze stali nierdzewnej nie powinny jednak zostać potraktowane drucianą szczotką. Najlepiej użyć do nich zwykłej szmatki.

Uwaga: grill przeważnie nagrzewa się z zewnątrz więc zanim zabierzemy się do jego czyszczenia musimy poczekać aż wystygnie. Ten problem nie pojawia się jednak w przypadku Lotus Grilla, gdyż opatentowany przepływ powietrza sprawia, że Lotus Grill jest chłodny na zewnątrz, a jego dotknięcie nie powoduje żadnych oparzeń.

Przechowywanie grilla z głową

Grilla używamy zazwyczaj jedynie w sezonie, dlatego przez większość roku przechowujemy go w garażu, bądź innym miejscu, gdzie składamy tego typu rzeczy. Przed odłożeniem go na całą jesień i zimę warto jest rozłożyć go na części i dokładnie wyczyścić, żeby mógł nam służyć na długie lata. Rozłożony Lotus Grill nie zajmuje nam zbyt wiele miejsca, dlatego spokojnie możemy przechowywać go w kuchennej szafce i z niecierpliwością czekać na następne wakacje.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ręczniki łazienkowe

Wersja do druku