Sam tytuł tego tekstu sugeruje pewną prawidłowość, która jest obecna w świecie mody. Rozmyślając nad tym, jakie rzeczy powinny się znaleźć w naszej szafie w nadchodzącym sezonie, w pierwszej kolejności zapytajmy siebie: 'W czym tak naprawdę czuję się dobrze?'. Przecież co sezon pojawiają się obfite w różnorodności TRENDY, a nie jakiś pojedynczy, dyktatorski 'Pan Trend'. Nasz charakter powinien współgrać z modą. To tandem, a nie sprzeczne ze sobą dążenia!

'Biel' znaczy niewinność

W okresie letnim na pierwszy plan wybiła się prostota, objawiająca się jednorodnym, enigmatycznym 'total look'. Termin ten oznacza ubranie, skomponowane z jednobarwnych części, które może uzupełniać jeden delikatny element w innym odcieniu. Szybki przegląd branżowych portali od razu sugeruje, który kolor króluje w tej kompozycji. Biel jest obecna zarówno przy zwiewnych sukienkach, jak i przy wyjściowych garniturach. Dla kobiet, które nie potrafią obejść się bez kolorowych akcentów, pocieszająca będzie informacja, że w tym sezonie w cenie są również wszelkie kwiatowe wzory. Niewinnie, ale z klasą? Niemal każdy butik odzieżowy będzie w stanie odpowiedzieć nam na takie wyzwanie.

A może bardziej agresywnie?

Czyniąc zadość różnorodności, trzeba wspomnieć o wysokiej tolerancji dla silnych kontrastów. W tym sezonie nie będzie niczym niewłaściwym zaopatrzenie się zestaw mocno angażujący wizualnie. Barwny miszmasz na spódnicy? Jak najbardziej! A jak dodamy do tego niecodzienny fason, to mamy murowany sukces. Sukienka asymetryczna szturmem zdobyła sklepowe półki, więc może być idealną propozycją dla osób, które lepiej czują się w bardziej alternatywnych wzorach. Pewnym uzupełnieniem dla wspomnianych balejaży jest nowe życie trendów spod znaku disco i złotych lat osiemdziesiątych. Hmm... Biel i prostota, a obok prawdziwe szaleństwo? Dokładnie!

Powakacyjne zmagania

Na okres jesiennej szarugi projektanci przygotowali arsenał kolorowych broni. Na przełamanie depresyjnej aury proponuje się dosyć mocne akcentowanie kolorem. Czerwone spodnie grają w tej walce pierwsze skrzypce. Połączone z dużo spokojniejszą, bardziej stonowaną górą, mogą zaintrygować nawet największego sceptyka. Ale również i w tym okresie osoby, które dobrze czują się w 'szalonych' kompozycjach, znajdą coś dla siebie. Zygzaki, mieszanina barw i tym podobne; wspomniane już lata legendarnych dyskotek będą w ten sposób dalej dawać o sobie znać. Moda nie oznacza rezygnowania ze swojego charakteru. Nawet szybki przegląd propozycji na sezon lato/jesień 2016 udowadnia, że bez jasnego określenia sowich potrzeb, może być trudno wybrać coś, co będzie nam odpowiadało. Nie szukajmy więc abstrakcyjnego trendu, ale wśród trendów odnajdźmy siebie!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku