Życie jest całkowicie nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, co nas spotka. Dlatego powinniśmy gromadzić pieniądze na tzw. czarną godzinę, aby pokryć niezbędne wydatki. Choroba, nagły wypadek, niezbędny remont, czy okazyjna cena na wyjazd wakacyjny to tylko niektóre sytuacje, kiedy możemy potrzebować dodatkowych środków finansowych „na już”. Skąd je wziąć?

Polacy nie mają oszczędności

„Rzeczpospolita” podaje, że pod koniec 2015 roku Polacy mieli łącznie 1 bln 104 mld zł oszczędności, utrzymywane w gotówce, w bankach, funduszach inwestycyjnych i emerytalnych, akcjach i obligacjach. To oznacza 6 proc. wzrost środków „rezerwowych” w stosunku do końcówki 2014 roku. Pomimo negatywnych zmian na rynku kapitałowym, Polacy pomnażają swoje oszczędności. Najszybciej rosną depozyty bankowe i gotówka w obiegu. Chętnie inwestujemy w bezpieczne formy oszczędzania, np. na lokatach i rachunkach oszczędnościowych, ponieważ mamy pewność zwrotu tych środków nawet na wypadek poważnego kryzysu bankowego.

Problem w tym, że mało który Polak rzeczywiście oszczędza. Eurostat podaje, że np. w Holandii aktywa finansowe gospodarstw domowych odpowiadają trzykrotności rocznego PKB, zaś w Polsce jest to niewiele ponad 90 proc. PKB. Ponad połowa Polaków nie ma żadnych poważnych oszczędności.

Skąd wziąć pieniądze?

Jeśli nie posiadamy gotówki odłożonej na przyszłość, nie będziemy mogli pokryć z własnych środków nieprzewidzianych wydatków. Skąd wziąć pieniądze, które są nam potrzebne już teraz? Można sięgnąć po pożyczkę chwilówkę, która w przeciwieństwie do kredytów bankowych udzielana jest w krótkim czasie, bez zbędnych formalności. Chcąc skorzystać ze sprawdzonych, renomowanych ofert firm pożyczkowych, warto sprawdzić ranking pożyczek chwilówek na stronie https://lowcachwilowek.pl/.

Ciekawą i atrakcyjną dla potencjalnych pożyczkobiorców propozycją jest zaciągnięcie darmowej pożyczki online. Pożyczki za darmo udzielane są konsumentom w wielu firmach pożyczkowych, o ile nigdy wcześniej nie korzystali oni z takiej oferty. Pierwsza pożyczka jest bezpłatna w co najmniej kilku znanych firmach pozabankowych:

  • Filarum - na kwotę od 100 zł do 1000 zł na okres od 5 do 30 dni,

  • Extraportfel - na kwotę od 100 zł do 1500 zł na okres od 5 do 45 dni,

  • Alfa Kredyt - na kwotę od 100 zł do 1500 zł na okres od 7 do 30 dni,

  • Lendon - na kwotę od 100 zł do 1500 zł na okres od 1 do 30 dni,

  • Net Credit - na kwotę od 150 zł do 2000 zł na okres od 1 do 30 dni.

Darmowe pożyczki pozwalają na pokrycie nieprzewidzianych wydatków, a można je zaciągnąć nawet w ciągu jednego dnia. Pożądana kwota pożyczki zostanie przelana klientowi po weryfikacji jego tożsamości i spełnieniu wymagań stawianych przez pożyczkodawcę.

Pożyczka pozostanie rzeczywiście bezpłatna, a klient zwróci do firmy pożyczkowej dokładnie tyle pieniędzy, ile pożyczył, jeśli dotrzyma terminu spłaty. Liczy się przy tym moment wpłynięcia pieniędzy na konto pożyczkodawcy tytułem zwrotu, nie zaś termin, w którym konsument dokonał wpłaty gotówkowej, czy przelewu na konto. Firma udzielająca pożyczki może naliczyć opłaty związane z zobowiązaniem, jeśli przekroczony zostanie termin spłaty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku