Drogie opłaty za ubezpieczenia samochodu często spowodowane są brakiem wiedzy i złym wyborem. Dlaczego tak łatwo jest nam popełnić błąd? Zobaczmy zatem jak wybrać tanie ubezpieczenie OC, które nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Porównaj wiele ofert

W dzisiejszych czasach możemy bardzo szybko znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. Wystarczy nam komputer z dostępem do internetu i komputer lub sprzęt mobilny. Dzięki temu bardzo szybko możemy zorientować się w aktualnych ofertach. Korzystając np.: z porównywarki ubezpieczeń OC ubezpieczamy-auto.pl sprawdzimy co przygotowały dla nas poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Wypełniając rzetelnie formularz otrzymamy dokładną analizę ofert OC. Dlaczego zatem z tego nie skorzystać? I nie sprawdzić czy przypadkiem nie przepłacamy za polisę?

Kalkulator OC jest bardzo pomocnym i skutecznym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo, ale i finanse. Unikajmy zatem korzystania z mało popularnych stron oraz takich, których ofert dotyczą kilku miesięcy wstecz. Porównywarka sama w sobie jest łatwa w użyciu. W ciągu kilku minut dowiemy się ile będzie nas kosztować OC. Poznamy również dodatkowe oferty czyli ubezpieczenia nieobowiązkowe z jakich możemy skorzystać i które mogą nam się przydać.

Jedź ostrożnie

Niższe ubezpieczenie za brak wypadków z naszej winy to bardzo dużo. Warto zatem zachować ostrożność i jeździć bezpiecznie, bez szaleństw i narażania siebie oraz innych. Dzięki bezwypadkowości możemy oszczędzić nawet 70% kosztów całej polisy. Osoby mające punkty karne, wykroczenia, oraz wypadki samochodowe, niestety będą musieli ponieść jeszcze większe koszty ubezpieczenia samochodowego. Zastanówmy się zatem, czy nie lepiej jest ostrożniej jeździć. Dzięki temu nie tylko będziemy bezpieczniejsi, ale również bogatsi o kilkaset złotych.

Kolejną metodą na tanie ubezpieczenie OC jest kierowca z większym stażem za kółkiem, który również nie powoduje wypadków – bezszkodowa jazda samochodem bardzo popłaca i możemy na tym bardzo dobrze wyjść. Potrzebny nam zatem bezkolizyjny kierowca, który będzie współwłaścicielem samochodu – nie musi być to osoba spokrewniona czy bliska rodzina. Jeśli mamy przyjaciela spełniającego powyższe wymagania, na pewno będzie mógł nam pomóc.

Jak zatem widzimy nie zawsze ubezpieczenie samochodu musi być drogie. Czasami dobre rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Zobaczmy czy możemy zaoszczędzić korzystając z powyższych metod na swoim ubezpieczeniu OC. Za zaoszczędzone pieniądze możemy dokupić coś do auta czy wybrać się na ciekawą wycieczkę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku