Woda z dostawą do domu? Przecież właściwie każdy to ma – w każdy domu mamy dostęp do wody, za którą płacimy czynsz. A jednak – woda wodzie nierówna. Nieprzegotowana kranówka może i zaspokoi pragnienie, ale w dłuższej perspektywie nasz organizm nie będzie zadowolony z takiego rozwiązania. Jaką zatem wodę należy pić i jak zapewnić sobie regularne dostawy naprawdę dobrej wody do domu?

Źródlana czy mineralna?

Woda źródlana jest wydobywana z podziemnych, głęboko położonych źródeł, które są zabezpieczone otworami geologicznymi, które izolują ją od zewnętrznych zanieczyszczeń. Dzięki temu woda jest czysta po wydobyciu i nie musi – a nawet nie może – podlegać żadnym sztucznym procesom uzdatniania. Jest butelkowana zazwyczaj w miejscu wydobycia lub w bardzo bliskiej odległości, aby nie narażać jej na szkodliwe czynniki zewnętrzne. W przeciwieństwie do wody mineralnej, która ze względu na dużą zawartość minerałów (ponad 1000 mg/l) może mieć nieco metaliczny posmak, woda źródlana jest dość neutralna i dlatego można ją pić w znacznie większych ilościach, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Z wodą mineralną natomiast powinniśmy uważać w przypadku dzieci i osób starszych.

Dlaczego picie wody jest tak ważne?

Woda to główny składnik ludzkiego organizmu – składamy się z niej w ok. 60-70%. Jej zasoby powinny być systematycznie uzupełniane, abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować – wystarczy wspomnieć, że bez wody człowiek jest w stanie przeżyć maksymalnie kilka dni, podczas gdy bez jedzenia możemy wytrzymać nawet do kilkudziesięciu dni. Woda to przede wszystkim swego rodzaju transporter składników odżywczych i enzymów – bez niej procesy metaboliczne nie miały by szans na istnienie. Wpływa również na kondycję naszej skóry, spowalniając powstawanie zmarszczek, a także na nasze samopoczucie i procesy myślowe. Jeżeli nie zapewnimy organizmowi odpowiedniej ilości wody każdego dnia, narażamy się na kłopoty z trawieniem, wzmożone zmęczenie i senność, a nawet rozdrażnienie i bóle głowy spowodowane niedostatecznym nawodnieniem mózgu.

Dostawa źródlanej wody do domu

Aby regularnie pić wodę, trzeba przede wszystkim mieć ją zawsze pod ręką. Codzienne kursy do sklepu po kolejne zgrzewki butelkowanej wody źródlanej na dłuższą metę są dość męczące, a nagromadzone w każdym kącie plastikowe półtoralitrowe butelki nie wyglądają na zbyt ekologiczne zjawisko. Warto zatem pomyśleć o znacznie bardziej optymalnym rozwiązaniu, jakim jest woda z dystrybutora. Chociaż takie urządzenia bardziej kojarzą nam się z biurem, urzędem czy przychodnią, to jednak ich obecność w domu również cieszy się coraz większą popularnością. Co istotne, dystrybutor nie musi zajmować 1/3 pokoju ani wymagać podłączenia do prądu – dostawcy oferują także znacznie bardziej poręczne urządzenia (np. pompki czy dystrybutory ceramiczne: https://getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor), które korzystnie wkomponują się w domowe wnętrze. Dystrybutor do wody możemy zamówić przez Internet, ale później czeka nas jeszcze dopełnienie niezbędnych formalności, ponieważ taka usługa działa na zasadzie abonamentu -  podpisujemy zatem umowę na określony czas, np. na rok lub dwa lata.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku