Wszystkie kobiety uwielbiają się malować. Czują się wtedy bardziej atrakcyjne, zadbane i pewne siebie. Pamiętać jednak należy o jednej ważnej rzeczy. Jeżeli zależy nam, aby skóra naszej twarzy  na długo pozostała piękna i zadbana, codziennie trzeba zmywać makijaż przed snem. Niezależnie jak zdrowe i dobre jakościowo są produkty, których używamy do malowania, skóra musi mieć czas, aby odpocząć, zregenerować się i móc pooddychać

Rodzaj skóry

W zależności od tego jaki mamy rodzaj skóry, inne kosmetyki do demakijażu będą dla nas odpowiednie i najlepsze.

skóra normalna – można używać każdego typu kosmetyków do demakijażu

skóra sucha – najważniejsze jest nawilżenie i natłuszczenie skóry. Należy unikać toników na bazie alkoholu oraz mydła

skóra tłusta – trzeba uważać na oczyszczanie. Idealne będą toniki i mydła antybakteryjne

skóra trądzikowa – najlepiej jeżeli to dermatolog dobierze indywidualnie kosmetyki do demakijażu. Powinna jednak sprawdzić się delikatna woda termalna, bądź płyn micelarny

skóra mieszana – najlepiej jest stosować różne kosmetyki, każdy do innej partii twarzy

skóra naczynkowa – najlepsze będą preparaty lekkie, na bazie wody

skóra wrażliwa – unikać należy kosmetyków do demakijażu z alkoholem. Najlepiej wybrać produkt polecany w aptekach

Kosmetyki do demakijażu

1 Mleczka kosmetyczne – są to najbardziej popularne kosmetyki do demakijażu. Dostępne są w różnych wariantach, w zależności od rodzaju skóry. Idealnie natomiast sprawdzają się dla skóry suchej, ponieważ są mocno nawilżające i nie wysuszają.

2 Płyny micelarne – charakteryzują się one lekką formułą, nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze, dlatego są jednym z ulubieńców kobiet. Świetnie radzą sobie z zanieczyszczeniami, przywracając zarazem skórze lekko kwaśny odczyn.

3 Płyny jedno, dwufazowe – te kosmetyki do demakijażu również cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Bardzo dobrze radzą sobie z wodoodpornymi kosmetykami. Przeznaczone są do różnych rodzajów skóry, dlatego każda z pań będzie mogła znaleźć płyn idealny dla siebie. 

4 Toniki – ich głównym zadaniem jest przywrócenie skórze prawidłowego PH. Często zawierają alkohol, więc posiadają właściwości antybakteryjne oraz ściągające. Nie polecane są dla skóry suchej.

5 Żele do mycia twarzy – wybór jest ogromny, dlatego niezależnie jaki ma się rodzaj skóry znajdzie się coś odpowiedniego dla siebie. Należy jednak uważać, aby nie były one zagęszczane chlorkiem sodu, który działa drażniąco i wysuszająco na skórę twarzy. Dlatego zawsze należy czytać skład żeli do mycia twarzy.

6 Chusteczki do demakijażu – chusteczki nasączone preparatem, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Dłuższe stosowanie może powodować podrażnienia, dlatego powstały one przede wszystkim po to, aby zabrać je na wyjazd. Wtedy są niezastąpione.

7 Pianki – są idealnym połączeniem. Oprócz tego, że zmywają wszelkie zanieczyszczenia, posiadają także substancje myjące. 

8 Mydła – dobre kostki myjące nie powinny tak naprawdę w składzie zawierać mydła, tylko łagodne środki myjące, aby nie podrażniać skóry.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku