Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Twojego chrześniaka. Jak każda ciocia lub wujek zastanawiasz się, co w tym roku podarować małemu smykowi. Wyrósł już z dziecięcych zabawek i zaczyna powoli wkraczać w wiek nieco bardziej wymagający pod kątem prezentów właśnie. Czy to w ogóle realne, by w pełni zadowolić prezentem takiego szkraba? Jak jednocześnie nie narazić się prezentem rodzicom? I skąd brać inspiracje? O tym wszystkim w naszym najnowszym materiale!

Zabawki ponadczasowe

Są takie zabawki, które nie wychodzą z mody i właściwie niezależnie od wieku, będą się podobać. Choć w przypadku dziewczynek chyba ciężko wyróżnić jedną taką kategorię (lalki w końcu każdej kobiecie się nudzą, choć przebieranie ich i siebie raczej nigdy), tak jeśli idzie o chłopców, prym wiodą zawsze klocki LEGO, które możesz kupić np. w https://salonklockow.pl/. Wystarczy zapytać któregokolwiek dorosłego dziś mężczyznę, czy gdyby miał okazję, nie pobawiłby się chociaż przez chwilę? To całkowicie normalne i naturalne, dlatego jeśli nie masz pomysłu na prezent dla chrześniaka, klocki LEGO zawsze będą świetną opcją, która spodoba się zarówno jemu, jak i jego tacie! To doskonała odskocznia od komputera i szansa na zacieśnienie relacji ojciec-syn.

Zabawki edukacyjne

Wielu rodziców od wczesnego dzieciństwa „trenuje” swoje dzieci na małych geniuszy. Jedni posyłają je na lekcje języków i do szkoły muzycznej, inni w domu za sprawą różnych cudów współczesnej nauki próbuje zachęcić ich do nauki i rozwijania swoich talentów. A sposobów jest mnóstwo. Od prostych gier typu memory na ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, przez zestawy małych fizyków lub chemików, które mają za zadanie przekonać dzieciaki do tego, że nauka jednak może być fajna, aż na interaktywnych zabawkach technologicznych, takich jak mini roboty kończąc. Zależnie od tego, w jakim kierunku Twój chrześniak wykazuje zainteresowanie, możesz sprawić mu naprawdę wystrzałowy prezent (w sensie dosłownym również), który spodoba się nie tylko jemu, lecz również ambitnym rodzicom.

Zabawki integracyjne

Chociaż czasy grania na podwórku z gumę czy zabawa w podchody minęły chyba bezpowrotnie, wciąż istnieją zabawy i zabawki, które sprawiają, że dzieciaki choć na chwilę potrafią oderwać wzrok od komputera, telewizora czy tabletu. O czym mowa? Przede wszystkim o grach planszowych, które w ostatnim czasie (także wśród dorosłych) przeżywają prawdziwy renesans! To doskonała rozrywka dla większej grupy osób w różnym wieku, która potrafi wciągnąć nawet na kilka godzin. Odpowiednio dobrana staje się ulubioną zabawką dziecka, które chce do niej wracać nieustannie. Jeśli więc nie masz pomysłu na prezent dla chrześniaka, być może właśnie planszówka będzie dla niego dobrym rozwiązaniem?


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Co kupić chrześniakowi na urodziny? (2016-06-27)
nauka j?zyka niemieckiego

Wersja do druku