Ubezpieczenie assistance to dobrowolna polisa, która chroni ubezpieczonego przed niespodziewanymi kosztami i zapewnia pomoc medyczną, techniczną lub informacyjną w nieoczekiwanych zdarzeniach losowych.

Kierowcy szczególnie chętnie korzystają z tej formy ubezpieczenia ponieważ zapewnia ona pomoc na przykład wtedy gdy zepsuje się samochód, lub nastąpi nieobjęte innym ubezpieczeniem zdarzenie wymagające interwencji osób trzecich.

Najczęstszymi sytuacjami w jakich kierowcy korzystają z ubezpieczenia assistance wg najtaniej u agenta są:

- holowanie,

- wynajem pojazdu zastępczego,

- zakwaterowanie w hotelu,

- naprawa pojazdu.

Wszystkie te sytuacje wymagają wykupienia osobnej polisy jaką jest assistance, dlatego że OC chroni nas tylko przed odpowiedzialnością cywilną, co oznacza, że gwarantuje świadczenia i wypłatę odszkodowań osobom poszkodowanym przez nas. Przykładowo jeśli wystąpi z naszej winy kolizja, w której uszkodzone zostaną dwa pojazdy – nasz i osoby drugiej, polisa OC zagwarantuje naprawę samochodu osoby poszkodowanej. Tak więc posiadając OC nie będziemy musiały za własne pieniądze remontować samochodu, w który uderzyłyśmy, ale nasze własne auto nie zostanie naprawione bezpłatnie. Po to by w takiej sytuacji skorzystać z ubezpieczenia musiałybyśmy posiadać Auto casco. Natomiast jeśli wykupimy ubezpieczenie assistance nasz samochód zostanie zholowany nieodpłatnie do warsztatu i otrzymamy auto zastępcze.

Łatwo można sobie wyobrazić, że jadąc na wakacje łapiemy gdzieś na bezdrożach gumę. Jeśli umiemy sobie szybko wymienić koło na zapasowe – to nie ma problemu, ale najczęściej nie mamy pojęcia o sprawach technicznych i zaczyna się problem. Właśnie w takim momencie z pomocą przychodzi ubezpieczenie assistance. Wystarczy zadzwonić pod podany numer telefonu z polisy by ktoś profesjonalnie zorganizował nam bezpłatną pomoc. Tak samo dzieje się w przypadku gdy zabraknie nam paliwa, albo samochód się zepsuje. Holowanie auta może kosztować kilkaset złotych. Jeśli mamy assistance nie tylko zholują nas za darmo, ale jeszcze w warsztacie otrzymamy auto zastępcze. Warto wiedzieć, że assistance to ubezpieczenie indywidualne kierowcy. Niezależnie od tego jakim samochodem i dokąd jedzie polisa zawsze będzie działała, w przypadku OC ubezpieczenie związane jest ściśle z samochodem.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe gwarantują w ubezpieczeniu assistance także:

- pomoc techniczną w wyniku awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu,

- naprawę na miejscu zdarzenia,

- holowanie (należy sprawdzić limit kilometrów),

- wymianę koła,

- uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora,

- złomowanie

- otwarcie w przypadku utraty lub zniszczenia kluczyków

- pokrycie kosztów parkowania do 3 dni

- schronienie i opiekę dla zwierząt, jeśli zostaniesz przewieziony do szpitala

oraz jedno z poniższych świadczeń do wyboru:

- samochód zastępczy aż do 7 dni w razie wypadku lub kradzieży

Jak widać assistance to bardzo wygodne rozwiązanie w krytycznych momentach. Czym kierować się kupując ubezpieczenie auta łatwo sprawdzicie klikając w link.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pieczony filet z łososia kalorie

Wersja do druku