Osobie młodej i nie odczuwającej żadnych dolegliwości, majtki chłonne kojarzą się wyłącznie z podeszłym wiekiem oraz pacjentem leżącym, wymagającym stałej opieki pielęgnacyjnej. Niesłusznie, jest to bowiem produkt, który może być stosowany również przez osoby aktywne w ciągu dnia, niezależnie od wieku. Są one również zalecane pacjentom bardzo młodym, mającym zdiagnozowany problem z utrzymaniem moczu.

Dla kogo specjalistyczne środki higieniczne?

Majtki chłonne najczęściej stosują wszyscy, którzy mają czasowe lub przewlekłe problemy z utrzymaniem moczu. Ta dolegliwość dotyczy ponad 3 milionów Polaków bez względu na płeć, przy czym statystycznie częściej chorują kobiety. Wynika to ze specyficznego uwarunkowania hormonalnego, które zwłaszcza w okresie menopauzalnym powoduje problemy z właściwym utrzymaniem mięśni, odpowiadających za napięcie układu moczowo - płciowego. Drugą grupę stanowią kobiety, które urodziły dziecko poprzez poród fizjologiczny. Bywa, że oznacza on fizyczne uszkodzenie mięśni. Kolejna kategoria to osoby, mające problem z trzymaniem moczy na wskutek wypadku. Mimo ogólnej sprawności fizycznej, NTM przez jakiś czas jest dla nich problematyczne, szukają więc optymalnego rozwiązania dla siebie aby lepiej funkcjonować na co dzień.

 

Jak działają majtki chłonne?

Jest to skuteczne rozwiązanie wszystkich problemów higienicznych, mających związek z nietrzymaniem moczu. Produkt ten, wyglądający jak zwykłe majtki, może być noszony codziennie. W odróżnieniu do pieluchomajtek, dedykowanych głównie osobom leżącym, jak również pieluch anatomicznych, są zdecydowanie cieńsze i mogą być noszone jak zwykłe majtki, bezpośrednio na skórę. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo osobom aktywnym na przykład podczas schylania, dźwigania czy nagłego ataku kaszlu. Także osoby z ograniczoną sprawnością fizyczną, mogą same zakładać i zdejmować majtki chłonne, ponieważ są one wyjątkowo funkcjonalne. Majtki zapewniają dużą powierzchnię chłonną oraz superabsorbent, który jest w stanie wchłonąć sporą ilość płynu na wypadek długiej podróży, czy utrudnionego dostępu do toalety.

 

Dla kogo są przeznaczone środki absorbujące?

Produkty do stosowania przy NTM to rozwiązanie czasowe. Jeśli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu chirurgicznego, mającego na celu całkowitą likwidację problemu jest szansa, że majtki chłonne nie będą potrzebne po jego wykonaniu. Istnieje jednak spora grupa osób, które nie kwalifikują się do takiej operacji lub też jej nie rozważają. Warto wówczas mieć przy sobie odpowiedni zapas właściwego środka absorbującego, który spowoduje, że zapomnisz o kłopocie. Na rynku jest wiele firm, specjalizujących się w produkcji majtek chłonnych. Duży wybór oferuje marka Tena (więcej na stronie https://www.tena.pl/), zarówno dla pań, panów, jak i osób w podeszłym wieku. Dbanie o higienę osobistą, korzystanie z toalety zaraz po tym, jak poczujesz potrzebę, oraz ograniczenie kofeiny i alkoholu to warunki, sprzyjające zmniejszeniu dolegliwości, związanych z NTM.

 

Warto pamiętać, że osoby, które często korzystają ze specjalistycznych środków higienicznych mogą liczyć na ich refundację w ramach umowy Narodowego Funduszu Zdrowia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku