Nie tylko dorośli mogą fantastycznie spędzać wczasy na Teneryfie – wyspa ma do zaoferowania bowiem równie wiele niesamowitych atrakcji naszym milusińskim. Niniejszy artykuł pomoże zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami Teneryfy przeznaczonymi zarówno dla samych najmłodszych, jak również dla całej rodziny. Zapraszamy!

Loro Park

Jest to idealne połączenie elementów ogrodu zoologicznego oraz parku rozrywki. W krainie dzikich zwierząt, reprezentantów ponad trzystu gatunków, rozmieszczonych na obszarze parku liczącego aż 33 hektary, cała rodzina spędzi niezapomniane, pełne silnych wrażeń chwile. Wśród atrakcji najpopularniejsze stanowią widowiskowe pokazy umiejętności fok, lwów morskich, orek oraz delfinów. Na zwiedzenie całego parku należy zarezerwować przynajmniej jeden cały dzień.

Wodne Królestwo

Siam Park powstał w 2008 roku i od tamtej pory jest prawdopodobnie największą atrakcją wodną na terenie całej Europy – park mieści się bowiem na powierzchni liczącej łącznie 185 000 m2. Stylistyka całego obiektu nawiązuje do architektury Tajlandii. Na terenie parku znajduje się ponad 12 różnych rodzajów zjeżdżalni wodnych, baseny, plaże, mnóstwo różnorodnych obiektów gastronomicznych, a także przestrzenie zaaranżowane na potrzeby spektakli muzycznych i teatralnych, spotkań oraz eventów o różnym charakterze.

Park Miniatur

Na terenie Pueblochico znajduje się wiele miniaturowych reprodukcji najbardziej charakterystycznych dla obszaru Wysp Kanaryjskich obiektów architektury. W ten sposób zwyczajny rodzinny spacer zmienia się nie tylko w niesamowite przeżycie, lecz również staje się cennym źródłem wiedzy na temat zabytkowych obiektów. Tylko tutaj możesz poczuć się jak Guliwer w krainie Liliputów!

Dżungla na wyciągniecie ręki

Jungle Park Arona to kolejne fascynujące miejsce dostarczające nie tylko nieprzeciętnych atrakcji, lecz również ogromnej dawki edukacji. Podczas pozornie zwyczajnego spaceru, dzieci zapoznają się z wieloma gatunkami egzotycznych ptaków, małp, a także innych dzikich zwierząt. Twoim pociechom wciąż mało atrakcji? Sprawę powinna załatwić znajdująca się na terenie parku 800 metrowa zjeżdżalnia grawitacyjna!

Zabawa z delfinami

Nie trzeba pójść do oceanarium, aby spotkać delfina – szczególnie jeśli aktualnie znajdujesz się na Teneryfie. Tutaj cała wyspa jest jednym wielkim oceanarium. Występuje tu ponad 25 różnych gatunków zwierząt typowo wodnych, z których najczęściej występującymi są właśnie delfiny. Teneryfa jest jednym z najlepszych miejsc na Ziemi, nadających się świetnie do oglądania tych wspaniałych stworzeń w ich naturalnym środowisku.

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzać dostępne propozycje pod kątem optymalnego dostosowania do potrzeb rodzin z dziećmi. Można to zrobić np. na stronie r.pl/hiszpania/teneryfa, gdzie istnieje możliwość filtrowania wyników wyszukiwania w taki sposób, aby dopasować znalezione oferty do swoich preferencji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku