Zastanawiasz się nad ujednoliceniem stylu, w jakim urządzone jest twoje mieszkanie? Nie zapominaj o dodatkach i wykończeniu firankami i zasłonami! Przedstawiamy pomysły na aranżację okna zgodną z kilkoma najpopularniejszymi stylami.

Styl klasyczny i francuski

Oba style, choć nieznacznie różnią się od siebie, hołdują jednej naczelnej zasadzie: ma być elegancko i dostojnie. Wnętrza urządzone na modłę klasyczną lub francuską stanowią przeciwieństwo tych minimalistycznych. Ich wykończenie odznacza się bogactwem. Inspirację stanowią takie okresy estetyczne i architektoniczne jak barok i klasycyzm. Aranżacja okna firanami i zasłonami powinna współgrać więc ze starymi meblami i antykami oraz z paletą kolorystyczną, która obejmuje takie barwy, jak złamana biel i beż, odcienie niebieskiego, a także złoto i srebro.

Firany we wnętrzach klasycznych powinny być wykonane ze szlachetnych, delikatnych i zdobionych materiałów, takich jak jedwabne adamaszki czy tiule. Jedną z najważniejszych klasycznych zasad, jakich należy się również trzymać jest symetria firanek i zasłon. Dlatego gdy zamierzamy upiąć firany lub zawiesić konieczne w tym przypadku zasłony, zawsze bierzmy pod uwagę obie strony okna.

Style rustykalny i prowansalski

Wszystkie te style hołdują na swój sposób wiejskiej prostocie i umiłowaniu przedmiotów z przeszłości. To amerykańska sielanka i urocze rejony Prowansji. Wnętrza utrzymane w stylu vintage lub rustykalnym odznaczają się surowością i naturalnością. Kochają drewno, zwłaszcza takie, które nie zostało poddane gruntownej i intensywnej obróbce. Starym żelazkom, czajnikom i zegarom wtóruje folkowe i etniczne wzornictwo na tkaninach. I o tym właśnie powinniśmy pamiętać, dekorując okna firankami i zasłonami. Stawiajmy na firany wykonane z subtelnych tkanin z haftem lub koronką, a także na naturalne len lub bawełnę. W kuchni idealnie sprawdzą się krótkie firanki zazdrostki i lambrekiny. Nie bójmy się wzorów na firanach, zwłaszcza kraty i motywów kwiatowych. Nie zapominajmy też o zasłonach i upięciach oraz elementach dekoracyjnych. Ma być przytulnie i ciepło. To style, w których aż prosi się o jak najwięcej tkanin w tym pięknych firanek w oknach.

Eleganckie i modne wzory firanek i zasłon do pokoju i salonu, tanie i nowoczesne firanki dla dzieci dla dziewczynki i chłopaka, klasyczne firanki kuchenne zazdrostki, firany woalowe i żakardowe, firany haftowane w sklepie internetowym https://firaneo.net/firany


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku