Przeszedłeś poważny uraz? Cierpisz na zwyrodnienie stawów? Twoje dziecko ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy? Bez względu na to, dlaczego potrzebna jest Ci skuteczna rehabilitacja, w Warszawie znajdziesz największe możliwości. Najwyższy standard świadczonych usług, nowoczesne placówki, sprawdzone metody, profesjonalna opieka – to gwarancja satysfakcji pacjenta.

Rehabilitacja dla dorosłych

Jeśli jesteś osobą dorosłą i doskwiera Ci ograniczona sprawność fizyczna, nie musisz na nią się godzić. Pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów, a także lekarzy specjalistów możesz odzyskać dawną sprawność i czerpać z życia pełnymi garściami. Nowoczesne placówki, jak Centrum Rehabilitacyjne Damiana (więcej na jego temat na https://www.damian.pl/centrum-rehabilitacji/), oferują szeroki zakres metod rehabilitacyjnych. Fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia, masaż rehabilitacyjny, terapia manualna, krioterapia ogólnoustrojowa, czy pętla przeciwbólowa to niezwykle skuteczne metody zwalczające ból i stany zapalne, a także przywracające sprawność fizyczną.

Rehabilitacja dzieci

Również dzieci mogą znaleźć w Warszawie najlepszą pomoc w zakresie rehabilitacji. Z myślą o nich przez lata opracowywano metody wspierające ich rozwój i usprawniające życiowe czynności. Te najlepsze i najskuteczniejsze wykorzystywane są w wielu placówkach w ramach rehabilitacji pourazowej, ortopedycznej, neurologicznej, a także w ramach korekcji wad postawy ciała. Wśród metod cieszących się największym uznaniem wśród specjalistów znajdziemy: neurorozwojową metodę NDT Bobath, metodę Voity wyzwalającą prawidłowe wzorce lokomocji, czy integrację sensoryczną czyli prawidłową integrację zmysłów odpowiedzialną za poczucie własnego ciała w przestrzeni.

Rehabilitacja dla aktywnych 

Szeroką ofertę usług rehabilitacyjnych warszawskie placówki przygotowały również dla osób aktywnych. Jeśli na co dzień uprawiasz sport, znajdziesz w niej wiele metod i zabiegów rehabilitacyjnych, które doskonale wpiszą się w Twoje potrzeby. Pomogą Ci przygotować organizm do wytężonego wysiłku, na przykład zawodów, podniosą Twoją wydolność czy pozwolą szybko i skutecznie zregenerować mięśnie. Wśród metod terapeutycznych znajdziesz między innymi kinesiotaping, wykorzystywany powszechnie w przypadku kontuzji lub przeciążenia, czy wiele skutecznych metod fizjoterapeutycznych, w tym ultradźwięki, laseroterapię czy magnetoterapię.

Rehabilitacja w domu 

A co jeśli potrzebna jest Ci domowa rehabilitacja? Warszawa i w tym przypadku daje Ci wiele możliwości. Z łatwością znajdziesz placówki, w których można zamówić usługę do domu. Zdarzają się przecież sytuacje, gdy dojazd do rehabilitanta jest niemożliwy lub wiąże się z dodatkowym bólem i cierpieniem. Dlatego też to rehabilitant dojeżdża do pacjenta. W ramach tej usługi świadczone są zabiegi leczące ból, usprawniające, dedykowane osobom po zabiegach chirurgicznych, a także osobom po udarach, wylewach czy urazach czaszkowo-mózgowych.

 

Jeśli potrzebna jest Ci fachowa pomoc rehabilitanta, w Warszawie znajdziesz placówkę, która Ci ją zaoferuje, zapewniając nie tylko doskonałą opiekę, ale również indywidualne podejście. Znajdziesz tu najlepsze metody stosowane z powodzeniem na całym świecie. Znajdziesz odpowiedź na swoją potrzebę poprawy sprawności fizycznej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku