Pierwszy numer wyszedł spod prasy drukarskiej 17 grudnia 1892 roku i kosztował całe 10 centów. Obecnie wydawany jest w 23 krajach świata w milionach egzemplarzy. Każda modelka, gwiazda ekranu czy sceny marzy, aby trafić na okładkę. Vogue, bo to o nim mowa, to najbardziej luksusowy i wpływowy magazyn o modzie i stylu życia na całym świecie.

Pierwszy numer wyszedł spod prasy drukarskiej 17 grudnia 1892 roku i kosztował całe 10 centów. Obecnie wydawany jest w 23 krajach świata w milionach egzemplarzy. Każda modelka, gwiazda ekranu czy sceny marzy, aby trafić na okładkę. Vogue, bo to o nim mowa, to najbardziej luksusowy i wpływowy magazyn o modzie i stylu życia na całym świecie. Przedstawia trendy, lansuje trendy i tworzy trendy. Poniżej przegląd propozycji największych projektantów mody na sezon wiosna-lato 2016 prosto ze stronic Vogue.

Burberry na pierwszym miejscy stawia zwiewność pozyskaną z lekkiej konstrukcji i ażurowych materiałów. Przejrzyste bluzki, koronkowe sukienki, letnie botki to tegoroczny trend. Lekkość ta uzupełniona została masywnymi, lecz praktycznymi plecakami, mającymi dać wolność rękom a jednocześnie pomieścić wszystko to, co w stylu miejskim i podmiejskim może się przydać. Na pierwszy rzut oka stylizacje dalekie są od elegancji, jednak złote dodatki, sprzączki, łańcuchy i guziki przełamują ten styl, dając mu właśnie to, co niezauważalne – szyk. Kolory, jakie w tym roku Burberry proponuje, to zawsze modne czerń, biel i złoto. Gustowne, kobiece, niezobowiązujące.


Dość kontrowersyjna kolekcja Chanel stawia w tym sezonie na „stewardessowe” komplety w granatowe i błękitne wzory, wyznaczając tym samym kierunek jednemu z najmodniejszych kolorów tego sezonu – Serenity. Propozycja zupełnie inna niż Burberry. Mocniejsza, cięższa, oficjalna. Może się podobać lub nie. Z modą się nie dyskutuje. Warto jednak zaczerpnąć elementy kolekcji, by uzupełnić własne stylizacje.
Dior postawił na kobiecość i romantyzm połączone z profesjonalnym lookiem. Oryginalne wykończenia w charakterystycznym dla kolekcji stylu idealnie komponują się z wyjątkowo trafnie dobranymi dodatkami, takimi jak regularnie wykończone torby, „ostre” w stylu buty i materiałowe obroże subtelnie wydłużające szyję. Całość zachowana jest w znanych też z innych pokazów barwach. Czerń, biel, beż, fiolet i chaber. Nic dodać, nic ująć.
Bardzo kobiece i nawiązujące w dużej mierze do najmodniejszych w tym sezonie pastelowych różów i błękitów stylizacje proponuje Christopher Kane. Jego zwiewne kreacje, o typowo letnim kroju bogate są w radosne wzory i barwy. Te motywy przewodnie wraz z tradycyjną czernią w każdym calu nawiązują do tegorocznych trendów.
Bogatą propozycją kolorystyczną zachwyciła Carolina Herrera. „Zachwyciła” to dobre słowo. Lekkie, zwiewne stroje o misternych wzorach i wyjątkowym kroju prezentują jak Rose Quarzt, hit sezonu wiosna-lato 2016 i jego odcienie powinny podkreślać kobiecość. Również podwalina stylizacji – buty (w przeciwieństwie do Burberry) są wyjątkowo delikatne i lekkie. Kolekcja zachwyci miłośniczki romantycznego, bardzo kobiecego stylu.

Redaktorzy Vogue zebrali perełki najnowszych kolekcji. Propozycje czołowych projektantów są tak diametralnie różne, że każda miłośniczka dobrego stylu z powodzeniem znajdzie swojego faworyta i inspirację. A stąd tylko krok do pięknych sukienek na sezon wiosna – lato 2016 roku.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

buty damskie 2021

Wersja do druku