W naszym pięknym kraju coraz popularniejsza staje się odzież z dzianiny, jednak wzrost jej popularności obserwujemy zazwyczaj w miesiącach jesiennych i zimowych. Panie na lato boją się takich bluzek czy też wdzianek twierdząc, że jest w nich zwyczajnie za ciepło. Czy słusznie? Dlaczego letni rynek na dzianiny jest taki wąski w Polsce?

Co króluje jesienią?

Na jesień w ofercie firm oferujących odzież dzianinową znajdą się przede wszystkim płaszcze. Stanowią one doskonały wybór na wczesną jesień oraz nie mroźną zimę. Oprócz tego oczywiście firmy zajmujące się taką produkcją wypuszczają na rynek wiele modeli kurtek, czy też peleryn. Taka odzież sprawdza się naprawdę wyśmienicie, oczywiście w sytuacji kiedy na zewnątrz nie panują warunki pogodowe zbliżone do tych na Arktyce. Na rynku znajdziemy także wiele kompletów i sukienek, które idealnie sprawdzą się późną jesienią, czy też na okres karnawału.

Kto produkuje dzianinową odzież w Polsce?

Firm produkujących dobre wyroby z dzianiny jest na polskim rynku naprawdę niewielka ilość, jednak niektóre z nich zasługują zdecydowanie na wyróżnienie. Jednym z takich producentów jest firma Bek&R, są to wyroby stosunkowo tanie, wykonane ze stosunkowo dobrych przędz, jednak brakuje w nich tego czegoś. Marką, która zajmuje ewidentnie jedną z najwyższych pozycji w tej kategorii jest Ancora Collection. W ich jesiennej kolekcji znalazły się kamizelki, żakiety, a także piękne poncza z eleganckimi kominami. Jest jeszcze kilku liczących się producentów, jednak w wielu przypadkach jakość pozostawia wiele do życzenia i odbiega od światowych standardów. Produkcja takiej odzieży jest stosunkowo trudna, wymaga specjalistycznych maszyn, wyszkolonego personelu oraz doświadczenia. To też od razu determinuje, że rynek ten pozostaje bardzo ciasny.

Kiedy decydujemy się na dzianinę?

Otóż według zebranych informacji, kobiety wybierają odzież z dzianiny w okresach przejściowych. Jednak warto zaznaczyć, że technologie produkcyjne idą cały czas do przodu, co oznacza że już dziś produkuje się dzianinowe bluzki i wdzianka na lato z delikatną wiskozą i lnem w składzie. Dzięki temu odzież ta oddycha i pozostaje niezwykle wygodna. W tego rocznej kolekcji znalazło się bardzo wiele modeli, które wręcz idealnie sprawdzą się na lato. Tą porą roku znajdziemy w katalogu głównie bluzki i tuniki, choć nie zabraknie także sukienek oraz eleganckich damskich wdzianek. Najnowszą kolekcję marki Ancora Collection można obejrzeć na stronie producenta oraz w sklepie internetowym Unique.

 

https://www.uniqueyou.pl/Ancora_Collection


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Poncz ananasowo-imbirowy kalorie.

Wersja do druku