Gdy w domu mieszkają dzieci, nasze poczucie estetyki ustępuje fantazji maluchów. Mimo, iż eleganckie elementy wyposażenia wnętrz niepostrzeżenie wymieniamy na różnego rodzaju kolorowe, bajkowe gadżety, cieszy nas, że małym istotom sprawiamy radość. By chwilowa fascynacja zabawkowymi formami nie przeistoczyła mieszkania w zbiór przypadkowych gadżetów, dobrze jest gruntownie przemyśleć wystrój poszczególnych pomieszczeń.


Łazienka to nie tylko obowiązki

Jednym z najbardziej interesujących dzieci pomieszczeń jest łazienka. Konieczność wyrobienia w pociechach nawyków związanych z czystością, skłania nas do umieszczania w zasięgu wzroku dzieci zabawnych wieszaczków, kolorowych pojemniczków i innych podobnych drobiazgów. Jak stworzyć z nich gustowną całość?

Wiele ciekawych pomysłów ułatwiających to zadanie można znaleźć w sklepie internetowym Rossi. Akcesoria łazienkowe tam proponowane można dobrać tak, by były spójne zarówno pod względem kolorystycznym, jak i tematycznym. To dla dzieci może być niezwykle istotna kwestia.

Jak znaleźć pomysł na łazienkę atrakcyjną dla najmłodszych

Aby rozbudzić wyobraźnię rodziców i ich pociech, proponujemy wprowadzenie do łazienki istot pozaziemskich. Obecność kosmicznych postaci, z pewnością ucieszy najmłodszych, a ślady stóp pozostawionych w łazience mogą być podstawą do dalszych zabaw i długich rozważań na ten temat.

Wybraliśmy akcesoria, które dzieci dostrzegą z łatwością, a jednocześnie nie stworzą wrażenia przesadnego infantylizmu.

Nad projektem stojaka na papier z serii Toq, pracowali projektanci ze studia designu Platt & Young. To ten przedmiot stał się osnową kosmicznego wątku obecnego w całym pomieszczeniu.

W podobnej stylistyce utrzymane są wieszaczki na ręczniki i szczoteczkę do zębów linii Mortiz. Praktycznym elementem wieszaczków jest przyssawka, która pozwala na szybkie usunięcie lub zmianę miejsca ozdobnego przedmiotu.

Dodaliśmy też białą, trzyczęściową półkę serii Surf XL, która ułatwi przechowywanie dziecięcych akcesoriów kąpielowych. Na uwagę zasługują nacięcia na spodzie półki, dzięki czemu wewnątrz nie gromadzi się woda, tworząc tym samym środowisko przyjazne drobnoustrojom.

Zarówno wieszaczki, jak półka to produkty marki Koziol, której celem jest tworzenie zabawnych projektów o niebanalnej linii i radosnej kolorystyce. Ich akcesoria świetnie spełniają się jako wyposażenie designerskich łazienek, mogą też być doskonałym prezentem dla bliskich.

Dopełnieniem propozycji jest mata pod prysznic niemieckiego lidera produkującego akcesoria łazienkowe, marki Kleine Wolke. Maty w kształcie stóp są mocowane do powierzchni za pomocą przylepców. To rozwiązanie zapewnia stabilność dziecka w trakcie kąpieli, jednocześnie daje się łatwo usunąć lub przemieścić.

Aby utrzymać dodatki w jednej kolorystyce, proponujemy dobrać do całości zielone, bawełniane ręczniki marki Kleine Wolke, dostępne w 4 rozmiarach.

W poszukiwaniu rozwiązania godzącego potrzeby dzieci i dorosłych, postawiliśmy na proste, lecz niebanalne kształty i jeden kolor. Soczysta barwa skutecznie ożywi pomieszczenie i mamy nadzieję, zachęci maluchy do częstego korzystania z łazienki. Wprowadzenie jednego motywu przewodniego porządkuje nieco pomieszczenie, które dzięki temu wciąż ma szansę pozostać estetyczne i gustowne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku