Moda na identyczne ubrania dla matek i córek przyszła do nas z zachodu. Wiele znanych gwiazd paraduje po mieście ze swoimi pociechami w identycznych kreacjach. Nie dziwi więc fakt zwiększającej się popularności na taką odzież.

Takie same

Od kiedy w kolorowych magazynach i na rozmaitych portalach internetowych mogliśmy oglądać wiele znanych i cenionych artystek, jak Katie Holmes, Jessica Alba, czy słynna ikona stylu Victoria Beckham, które były ubrane identycznie jak ich córki, w Polsce również wielu projektantów postanowiło zapełnić tę lukę odzieżową.

Obecnie jest niezwykle popularne ubierać się czasami identycznie. To wspomaga i pogłębia specyficzną więź, która łączy matki i córki. Te drugie zawsze pragną być takie, jak ich mamy. Identyczne ubranie pozwala im poczuć, że są podobne do swoich mam.

Stylowo i gustownie

Przede wszystkim projekty dla matek i córek są przede wszystkim niezwykle gustowne i pasujące do każdego wieku. Najczęściej tworzy się casualowe, wygodne ubrania lub wyjściowe sukienki dziewczęce, w których wygląda się pięknie bez względu na wiek. Takie projekty stawiają przede wszystkim na prostotę i ponadczasową klasyczną elegancję. To ważne, aby identycznym ubiorem podkreślić zabawę modą i więź z dzieckiem. Nie powinno się przekraczać granic wiekowych – odzież musi być stosowna zarówno dla dorosłej kobiety, jak małej dziewczynki. Projekty więc uwzględniają to, aby ubrania były wygodne, uszyte z najlepszej jakości materiałów i były zgodne z obowiązującymi trendami.

Przeważnie takimi projektami zajmują się artyści, sprzedający własne projekty w ograniczonej ilości. Nie są to więc masowe produkcje, co sprzyja poczuciu wyjątkowości. Są też szyte w Polsce z dobrych materiałów, dzięki czemu zyskują na jakości.

Mamo, pożyczysz mi to?

Dziewczynki zanim przyjdzie etap nastoletniego buntu pragną wyglądać jak ich mamy. Każda mama na pewno nie raz słyszała od swojej córeczki, czy pożyczy jej coś swojego, gdy ta dorośnie. Dlatego właśnie identyczne sukienki dziewczęce oraz inna odzież jest wspaniałym rozwiązaniem dla małych elegantek – dostają dorosłe ubranie, takie jak ma ich mama w swoim rozmiarze. To sprawia niezwykłą radość młodym damom.

Jakie projekty najpopularniejsze?

Największym zainteresowaniem mam i córek cieszą sukienki dziewczęce wykonane z dzianiny. To modne i wygodne ubranie, które zarówno wypada założyć do biura i na spacer z córką. Oczywiście poza sukienkami, także letnimi, modne są sweterki, żakiety, spódnice i wygodne dzianinowe spodnie. Każda z tych rzeczy jest zawsze tak zaprojektowana, aby pokazywać jednocześnie dziewczęcość i kobiecy szyk oraz aby zarówno duża dama, jak i jej mniejsza kopia wyglądały odpowiednio i ładnie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku