Fast foody oraz dania obiadowe zamawiane online to jedna z nowatorskich usług oferowanych przez lokale gastronomiczne. Internet umożliwia szybką komunikację i wygodną opcję złożenia zamówienia, również przez aplikacje mobilne. Jak to zrobić? I dlaczego opłaca się zamawiać przez internet?

Jak zamawiać online?

W sieci funkcjonują zarówno portale, które pośredniczą w zamawianiu jedzenia online, jak też pizza przez internet może być zamówiona bezpośrednio na stronie lokalu, który oferuje taką usługę. Wszystko odbywa się bardzo szybko. Wystarczy wybrać miasto, po czym automatycznie wyświetli się menu lokalu, który jest w pobliżu. W następnym kroku wybieramy pozycje z menu, zaznaczamy, określamy poszczególne elementy (grubość ciasta, wielkość pizzy, ewentualnie dodatki). Większość umożliwia również skomponowanie własnej pizzy. W zasadzie można zdecydować się na dowolną ilość dodatków. Zazwyczaj określona jest cena za pizzę z sosem i serem plus np. trzy dodatki, a każdy kolejny podnosi jej koszt. Nie ogranicza to w żaden sposób kulinarnej kreatywności. Zanim przejdziemy do płatności, jeszcze podsumowanie zamówienia, które zawsze warto sprawdzić, bo zdarza się o czymś zapomnieć czy wcisnąć coś dwa razy. Na koniec należy podać dane teleadresowe oraz wybrać formę płatności. Jest możliwość skorzystania z kilku opcji (płatność gotówką przy odbiorze, kartą bądź płatność online).

Trzeba się logować?

Wiele osób rezygnuje z zamówień online, czy to pizzy przez internet czy tez innych dań, bo ilość czynności: zakładanie konta, kolejne hasła do zapamiętania sprawiają, że z wygody częściej wybierany jest telefon. Warto wiedzieć, że nie ma konieczności rejestrowania się na stronie lokalu, by zamówić pizzę online. Można, ale nie trzeba. Rejestracja ma jednak swoje niewątpliwe plusy: kolejnym razem szybciej zamówisz pizzę, nie wypełniasz znów danych, dostajesz na bieżąco informacje o promocjach, nowościach. Jako zarejestrowany użytkownik zamawiasz pizzę przez internet w dosłownie kilka kliknięć myszką. To nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy, bo nie ponosisz kosztu połączenia telefonicznego za każdym razem. Lokale gastronomiczne udostępniają również aplikacje na urządzenia mobilne. Korzystając z aplikacji, nie ma konieczności tworzenia konta, by zamówić pizzę, można to zrobić nie będąc zarejestrowanym. Dzięki aplikacji zamówienie jest możliwe z dowolnego miejsca.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Pizzę przez internet można zamówić z dostawą do domu bądź odbiorem osobistym- tak samo składa się zamówienie online, zaznaczając odbiór osobisty. Jedzenie można zamówić na dowolną godzinę, wystarczy przy składaniu zamówienia zaznaczyć, o której ma być dostarczone bądź będzie odebrane. Dużym plusem zamawiania online jest możliwość śledzenia zamówienia. Wystarczy wpisać numer telefonu bądź zamówienia, w zależności od lokalu i szybko można sprawdzić na jakim jest etapie realizacji. W przypadku opóźnienia nie ma konieczności wykonywania telefonu.

Nie czekasz przy telefonie na połączenie, nie krzyczysz do słuchawki (bo w pizzeriach zazwyczaj głośno), nie ma opcji, by pracownik źle zapisał zamówienie czy przekręcił adres- to kolejne plusy zamawiania pizzy przez internet.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma pizza
mozzarella light kcal
Ile kalorii ma makaron dwujajeczny

Wersja do druku