Na każdy problem otoczenie ma tysiąc rozwiązań. Kondycja naszych włosów to poważna sprawa. Warto znać prawdziwe powody ich osłabienia i wiedzieć, jak zmierzyć się z problemem.

Fakt 1. Włosy wypadają, gdy źle się odżywiasz

PRAWDA. Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych, witamin, minerałów, które są zawarte we wszystkich pokarmach. Zatem diety eliminacyjne (wykluczające wybrane produkty z diety) fatalnie wpływają na włosy. I to jest szczera prawda. Na przykład mięso, tłuste ryby, żółtka jaj są bogatym źródłem witaminy A, B, selenu, które mają zbawienny wpływ na włosy. Całkowita ich eliminacja z diety sprawia, że ich niedobory musisz uzupełniać stosując preparaty wzmacniające włosy, np. Vitapil. Lepiej zatem zjeść od czasu do czasu porcję mało dietetycznego łososia lub węgorza, a później wybrać się na rowerową przejażdżkę, niż katować organizm restrykcyjną dietą, podczas której stracimy w dodatku włosy.

Fakt 3. Włosy wypadają po ciąży

PRAWDA. Winę za to ponosi głównie spadające stężenie estrogenów i jest to proces w pełni naturalny. Jednak bez właściwego wspomagania organizmu i zadbania, by w diecie kobiety po ciąży znalazły się niezbędne witaminy i minerały, proces przywracania równowagi włosa na głowie może trwać nawet od 3 do 10 lat. Na rynku jest dostępny doustny preparat przeznaczony specjalnie dla kobiet w okresie laktacji, w pełni bezpieczny dla mam i ich pociech.

Fakt 2. Włosy wypadają, gdy źle je pielęgnujesz

PRAWDA. I nie chodzi tu tylko o suszarkę do włosów, lokówkę i prostownicę. Faktem jest, że twoje włosy osłabia nawet gumka do włosów, częste szczotkowanie i mocno upięte koki. Włosy, by były sprężyste i elastyczne, a tym samym mniej podatne na kruchość i łamliwość, powinny być właściwie odżywione i właściwie pielęgnowane, np. preparatami z bambusem. Bambus jest wytrzymały i mocny, a zawarta w nim krzemionka doskonale wpływa na zwiększenie objętości włosów i zatrzymanie procesu ich wypadania. Idealny do pielęgnacji włosów jest lotion Vitapil, który wciera się bezpośrednio we włosy u nasady i skórę głowy. 

Fakt 4. Hormony mają ogromny wpływ na włosy

PRAWDA. Bez względu na to, czy jesteś dojrzewającą nastolatką, kobietą w ciąży, mamą karmiącą czy przechodzisz menopauzę rządzą tobą w dużej mierze hormony. To także one decydują o kondycji twojej skóry, włosów, paznokci, a także twoim samopoczuciu.

Fakt 5. Włosy wypadają, gdy się stresujemy

PRAWDA. Podczas stresu twój organizm wydziela prolaktynę, który sprzyja wypadaniu włosów. Znane są przypadki osób, które pod wpływem nagłego stresu straciły w ciągu jednej nocy niemal wszystkie włosy. Udowodniono, że długotrwały stres poważnie osłabia włosy, wpływ na ich łamliwość, kruchość, rozdwajanie a także wypadanie. Nie rwij więc włosów z głowy gdy dopada cię stres, tylko dla własnego zdrowia (i piękna twoich włosów) postaraj się znaleźć dla siebie chwilę na relaks i odprężenie. Jak widzisz ma to wpływ nie tylko na twój stan psychiczny, ale także i twój wygląd.

Jak widzisz twój organizm to system naczyń połączonych. By pozbyć się problemów z włosami warto zadbać o siebie kompleksowo.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku