Zmarszczki, wiotkość, brak elastyczności i jędrności, utrata konturu i owalu twarzy, szary koloryt skóry… Każda z tych cech to namacalne odzwierciedlenie procesu starzenia się, którego nie da się uniknąć, ponieważ stale postępuje. Mimo to, nie należy odkładać na bok pielęgnacji skóry pod tym kątem, ale przeciwnie - zaopatrzyć się w dobry krem przeciwzmarszczkowy. Poznaj gamę kremów marki Garnier i wybierz idealny dla siebie produkt!

O procesie starzenia skóry twarzy

Skóra twarzy rozpoczyna się starzeć już w wieku 25. roku życia. Do tego czasu jest miękka, ale i jędrna, ponieważ zachowuje swoją gęstość. Wygląda świeżo, zachowuje swój naturalny koloryt, pozbawiona jest widocznych zmarszczek. Co prawda nieodpowiednia pielęgnacja, polegająca na stosowaniu niewłaściwych kosmetyków, zbyt często wykonywany mocny makijaż, ale też niedokładny demakijaż mogą sprawić, że skóra znacznie wcześniej będzie wyglądała na starszą niż jest w rzeczywistości. Otóż jeżeli troska i produkty do twarzy są właściwie dobrane, pierwsze oznaki dojrzewania cery pojawiają się w wieku 25 lat. Wówczas skóra traci na elastyczności, co wynika z zaburzeń produkcji i samoregeneracji włókien kolagenowych i elastynowych, cera jest wiotka, jej koloryt ziemisty, a zmarszczki z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne.

Przeciwzmarszczkowa pielęgnacja cery

Procesów starzenia się skóry twarzy nie można zatrzymać, ponieważ są one naturalnym następstwem rozwoju i dojrzewania całego organizmu. Można jednak opóźnić je, a przez to sprawić, że długi czas będą łagodniejsze. Specjaliści marki Garnier zalecają włączenie do codziennej pielęgnacji dobrych kosmetyków na zmarszczki, np. krem przeciwzmarszczkowy Garnier. Oferta kremów jest niezwykle różnorodna, opracowana pod kątem wieku i defektów skóry będących wynikiem jej starzenia się, dzięki czemu z pewnością znajdziesz krem idealny dla Ciebie i potrzeb Twojej skóry.Kiedy kupić pierwszy krem na zmarszczki?

Pierwszy krem na zmarszczki zaleca się stosować w wieku około 25. roku życia. Nie jest to jednak konkretna granica, która zobowiązuje kupić krem przeciwzmarszczkowy. Jeżeli Twoja skóra nie uwidacznia oznak dojrzewania, co zazwyczaj jest uwarunkowane genetycznie, możesz zamiast niego zaopatrzyć się w zwyczajny krem nawilżający. Pamiętaj jednak, że mimo braku widocznych cech starzenia się cery, proces ten następuje pod skórą. Warto zatem mimo wszystko zaopatrzyć się w specjalny krem przeciwzmarszczkowy stworzony dla kobiet w wieku 25 lat. Jeżeli jednak stronisz od takiej pielęgnacji, możesz wybrać nie krem do całej twarzy, ale tylko do aplikacji  pod oczy. Z kolei, gdy masz mniej niż 25 lat wystarczy, że wybierzesz zwykły odżywczy nawilżający krem na dzień i na noc, który również znajdziesz w ofercie marki Garnier. Regularnie aplikowany pozwoli Ci zadbać o skórę kompleksowo i przygotuje ją na zmiany związane ze starzeniem się, mające nastąpić.


Kremy przeciwzmarszczkowe 30, 40, 50

Aplikowanie kremów na zmarszczki dla kobiet w wieku 30, 40 i 50 lat to podstawa i obowiązek codziennej pielęgnacji. Co prawda nawet najlepszy krem nie wygładzi zmarszczek oraz nie cofnie innych zmian związanych ze starzeniem, ale pomoże w nawilżeniu i dostarczeniu skórze niezbędnych składników odżywczych. Podczas wyboru kremu na zmarszczki kieruj się zgodnością wieku Twojego i widocznego na etykiecie produktu, ale przede wszystkim składem kosmetyku. Szukaj w nim kwasu hialuronowego, retinolu, witamin i minerałów. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się nie tylko w krem dedykowany do pielęgnacji całej cery, ale przeznaczony wyłącznie do aplikowania na okolice oczu. Dodatkowo - nie stosuj jednego kremu, ale zadbaj o to, by posiadać i krem na dzień i krem na noc. Dzięki temu zadbasz o skórę kompleksowo, nie zaszkodzisz jej, ale wpłyniesz tylko dobroczynnie.  


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku